Narozeniny Svět Androida: Dnes je to 6 let. Pojďte to s námi oslavit

6_let_nahledovy_obrazek

Právě dnes je tomu přesně 6 let, co se skupina tří nadšenců rozhodla spojit své síly a vytvořila web Svět Androida. Každým rokem je co slavit a není divu, udržet se v tak progresivním oboru, jako jsou mobilní telefony, chce hodně houževnatosti (taková Nokia o tom ví určitě své :). Letos tomu nebude jinak a kromě soutěží o netradiční ceny a ohlédnutím do minulosti se podíváme, jaké novinky pro vás připravujeme na rok 2016 a na co se těšit do budoucna.

Kdo by to řekl, že už je to 6 let, co pro vás každý den připravujeme zajímavosti ze světa Androida. Letí to jako voda :). Jsme moc rádi, že po celou tu dobu jste nám věnovali svou přízeň, abychom se mohli pohybovat na pomyslné špici androidích webů u nás, včetně užitečného feedbacku, který nám pomohl se krůček po krůčku posouvat dál a dál.

Ohlédnutí v minulosti

Od tří nadšenců až po tým deseti lidí. I takto by se dala ve stručnosti shrnout historie Světa Androida :). Ano, dnes se nás na projektu podílí už 10 a to nepočítáme všechny hybné síly projektu, jako jsou účetní, programátoři a občasní kolemjdoucí, kteří jednou za čas přiloží ruku k dílu. Svět Androida vznikal jako nadšenecký projekt a věříme, že toto nadšení je z projektu znát i dnes, i když už některé členy plnohodnotně živí. Za celou dobu existence jsme se toho mnoho naučili a zažili jak chvilky slávy, tak i okamžiky, kdy bychom s tím nejraději “praštili”. Ale to jistě není nic neobvyklého, život sám i život každého projektu je plný radostí a strastí, které k tomu neodmyslitelně patří. Dnes ale jen pozitivně, slavíme přeci 6. narozeniny :).

Co se nám v minulosti povedlo?

Za mnohé z toho vděčíme právě vám, našim pravidelným čtenářům a fanouškům. Děkujeme.

 • Android RoadShow – jako jednomu z mála webů se nám podařilo vyrazit za vámi do několika měst po celé České republice a setkávat tváří v tvář při představování toho nejlepšího ze světa Androida.
 • Android Roku – každým rokem výrobci chrlí spoustu Android zařízení a kdo se v tom má pak vyznat? :) Tak přesně v tom vám pomáhala anketa Android roku.
 • Tegra Box – díky úzké spolupráci se společností Nvidia se nám podařilo vytvořit speciální sekci zaměřenou na Nvidia novinky.
 • získat spoustu zajímavých Hi-Tech technologií, jako jsou Google Glass, Oculus Rift, Leap Motion a nejrůznější deriváty telefonů.
 • dostat se na pomyslnou špici nejčtenějších Android médií u nás a do TOP 100 webů v celé ČR.
 • povedlo se nám vybudovat značku a získat si vaši důvěru i důvěru velkých hráčů na trhu.
 • neusnout na vavřínech a každým rokem přinášet něco nového.

Na druhou stanu, po 6 letech na trhu a rychlé expanze, kdy web Svět Androida zaznamená více než 1 300 000 návštěv měsíčně, jsme se rozhodli, že je čas přibrzdit a zaměřit se především na kvalitu. Se slzou v oku budeme muset tedy některé naše aktivity omezit a ušetřený čas věnujeme právě do zkvalitnění celého projektu.

Děkujeme za vaši přízeň

Děkujeme vám všem, kteří nás každý den navštěvují, a věřím, že to s námi pořádně oslavíte. Všechno nejlepší, Světe Androida. Za celý tým Petr Mišák, manažer projektu.

svět androida narozeniny

Soutěže

I letos se dočkáte v rámci 6. narozenin Svět Androida soutěží, ale budou jiné. Asi si říkáte jak jiné? Letos jsme si dali záležet, aby výhry potěšily především opravdové fanoušky a nejednalo se o slet zlatokopů, kteří nás navštíví jen za účelem výhry. Nebojte se, žádným levným harampádím ani nepotřebnými cetkami vás nudit ale nebudeme. Od pondělí 11. 1. 2016 budou na webu Svět Androida vycházet soutěžní články a soutěžit se bude takřka celý měsíc. Doporučujeme bedlivě sledovat náš web nebo si nainstalovat Android aplikaci Svět Androida, která vás notifikací upozorní jak na soutěže, tak na nové články.

Narozeninové soutěže na Svět Androida

 • od kdy? od zítřka
 • pro koho? pro všechny fanoušky našeho webu
 • o jaké ceny? to se brzo dozvíte :)
 • jak sledovat? na webu nebo v aplikaci
narozeniny svět androida 3

Novinky 2016 a nahlédnutí do budoucnosti

Novinek bude opravdu hodně. Některé přijdou už záhy, na některé si budete muset chvíli počkat a některé přijdou, pouze pokud se nám je podaří finálně dokončit. To jsme vám moc neprozradili, že? To víte, nečtou nás jen čtenáři Svět Androida, ale konkurence a hateři nikdy nespí :).

Přeci jen vám ale několik novinek poodhalíme, ať víte, že v nadcházejícím roce se je opravdu na co těšit.

 • přibrzdíme a zaměříme se více na kvalitu
 • zaměříme se na tvorbu vlastního obsahu na úkor toho, který přebíráme ze zahraničí
 • Svět Androida už brzy dostane většího brášku a nezůstaneme jen u Androidu
 • přijde i nová Android aplikace, ale také rychlejší a (snad) i intuitivnější podoba webu
 • nabereme nové posily do týmu a především redaktory
 • přijdou i zcela nové smart redakční kanceláře, kam vás pozveme na kafe
 • a pokud YouTuber dá, tak se můžete těšit i na lepší video, studio je připravené

Pokud umíte číst mezi řádky, jistě tušíte, jaké novinky přijdou, a nebude jich málo. Tak vzhůru novým zítřkům.

svět androida 6 narozeniny

Vzpomenete si, od kterého roku jste nás začali sledovat?

Petr Mišák
O Autorovi - Petr Mišák

Jak Petr poprvé spatřil informaci o systému Android, ještě netušil, že se mu stane osudným. V současné době je stav natolik vážný, že přestává komunikovat… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (31)