5 tipů na zajímavé zboží z čínských obchodů #221: Xiaomi klávesnice a další

Xiaomi klávesnice

Špatně se vám na cestách píše na mobilním telefonu nebo tabletu? Xiaomi klávesnice s tím pomůže! Zvládne připojení přes Bluetooth nebo 2,4GHz USB dongle a disponuje rovněž držákem telefonu či tabletu přímo na své konstrukci. Při delším cestování se bude hodit pořádná porce energie, kterou dodá powerbanka Baseus s kapacitou 30 000 mAh a podporou rychlonabíjení. A samozřejmě pro vás máme ještě další šikovné tipy. Vítáme vás u dalšího dílu seriálu 5 tipů na zajímavé zboží z čínských obchodů, který je tu s vámi každou středu.

1) Xiaomi klávesnice k mobilním zařízením

Jestliže ke své práci či zábavě často používáte mobilní zařízení a hodně píšete, jistě by se vám hodil nějaký lepší způsob zadávání textu. Řešením je externí Xiaomi klávesnice, kterou lze propojit se zařízeními bezdrátově. A to buď standardní technologií Bluetooth, což je skvělé pro smartphony či tablety, nebo i klidně přes USB dongle s bezdrátovým přenosem na frekvenci 2,4 GHz. Klávesnici lze používat i se stolním počítačem nebo notebookem. Bonusem je pak držák tabletu a telefonu přímo v konstrukci.

Xiaomi klávesnice – vlastnosti

 • bezdrátová konektivita (Bluetooth / 2,4 GHz USB dongle)
 • napájení: 2x AAA
 • OS: Android, iOS, Mac, Windows
Xiaomi klávesnice

Cena: 1 261 Kč (Aliexpress)

– zaslal František Novák (celkově 3 tipy)

2) Powerbanka Baseus 30 000 mAh

Jste často delší dobu na cestách bez možnosti připojení telefonu k nabíječce? Pomůže powerbanka, což je dnes velice oblíbené příslušenství. Máte-li více zařízení nebo cestujete na delší dobu, může vás zaujmout Baseus powerbanka s kapacitou 30 000 mAh. Disponuje pak dokonce 5 USB výstupy a podporou rychlonabíjení Qualcomm Quick Charge 3.0 a PD (pro notebooky například). Potěší i displej, který prozradí aktuální kapacitu, napětí a výstupní proud.

Baseus powerbanka 30 000 mAh – vlastnosti

 • kapacita: 30 000 mAh
 • rychlonabíjení: QC 3.0, PD (18 W)
 • konektory: 4x USB-A výstupy, USB-C vstup i výstup, MicroUSB vstup, Apple Lightning vstup
baseus powerbanka 30000mah

Cena: 891 Kč (Aliexpress)

– zaslal PetrSP7

3) Xiaomi myš se snímačem otisků prstů

Myš je stále nejpoužívanějším způsobem, jak ovládáme kurzor na stolních počítačích nebo noteboocích. Co si kromě ovládání přidat na myš ještě bezpečnostní prvek – snímač otisků prstů? Díky tomu se můžete pohodlně a rychle přihlašovat k počítači nebo třeba zamykat některý obsah. Jeho odemknutí pak spočítá jen v přiložení prstu k tomuto snímači. Myš je určena do kancelářského prostředí, není tedy určena na hry.

Xiaomi snímač otisků prstů

 

Cena: 768 Kč (Aliexpress)

– zaslal František Novák (celkově 3 tipy)

4) Chytrá zásuvka

Vybudovat dnes chytrou domácnost není složitá ani nákladná činnost. Základní verze Google Home dnes seženete pod 1000 Kč a nejen na čínském trhu je spousta kompatibilního příslušenství. Jedním z nich je i dnešní 4. tip – chytrá zásuvka. Tu můžete dálkově ovládat svým mobilním telefonem nebo třeba zmiňovanými hlasovými asistenty. Díky tomu můžete na dálku ovládat například osvětlení, televizi či jiná zařízení.

Chytrá zásuvka Google Home

Cena: 371 Kč (GearBest)

– zaslal Jozef Doliňák (celkově 2 tipy)

5) Organizace kabeláže

Přestože jdou bezdrátové technologie stále kupředu, občas se bez drátů neobejdeme. Platí to hlavně v případě stolních počítačů nebo při tažení kabeláže třeba v autě. Jak kabely trochu usměrnit? Třeba pomocí tohoto jednoduchého gumového organizéru. Ten stačí jen přilepit kamkoliv a umístit do něj volné kabely. Snadné, rychlé a levné.

organizace kabeláže

Cena: 39 Kč (Aliexpress)

Soutěž: Pošli nám svůj tip na čínské zboží a vyhraj zajímavé ceny!

Tento článek vznikl jako pokračování návodu Jak nakupovat z Číny. Zajímavých zboží v čínských obchodech jsou desítky až stovky, proto bychom chtěli ve stejném duchu pokračovat i nadále. Jelikož je o tento seriál velký zájem, rozhodli jsme se odměnit čtenáře, kteří pomohou s jeho tvorbou. Každý, kdo pošle šikovný tip, který použijeme v našem seriálu, se zařadí do soutěže. Vyhrají pak tři čtenáři, kteří zaslali nejvíce tipů, které použijeme v některých z nadcházejících dílů. Podívejte se také na speciál se 100 tipy.

O co budeme hrát?

 • 1. místo – cena v hodnotě 10 dolarů
 • 2. místo – cena v hodnotě 7 dolarů
 • 3. místo – cena v hodnotě 3 dolarů
xiaomi nabijecka-tipy z ciny


K odeslání svých tipů do dalšího dílu využijte soutěžní formulář.
[gravityform id=“43″ title=“true“ description=“true“ ajax=“true“]

5 tipů na zajímavé zboží – pravidla soutěže

 1. Soutěž pořádá server www.svetandroida.cz.
 2. Soutěže se mohou zúčastnit všichni občané České republiky a Slovenska.
 3. Do slosování budou zařazeni pouze ti soutěžící, kteří vyplní kontaktní údaje (jméno a příjmení, e-mail, odkaz na zboží) a potvrdí souhlas s pravidly soutěže.
 4. Každý 10. díl budou vybráni 3 výherci (ti, kteří zašlou nejvíce tipů, které se objeví v našich článcích), které budeme kontaktovat na uvedeném e-mailu za účelem získání adresy pro zaslání výhry.
 5. Vyhlášení proběhne po 227. díle seriálu.
 6. Každá osoba se může soutěže zúčastnit vícekrát, ovšem vždy s odkazem na jiné zboží. Duplicitní a podvodné záznamy budou ze soutěže vyřazeny, stejně tak účty založené pouze za účelem soutěže.
 7. Ze zákona se na výhry nevztahuje záruka.
 8. Pořadatel soutěže si vyhrazuje právo změnit pravidla, termín konání soutěže a ceny. Za výhry nelze obdržet finanční náhradu a nelze je vymáhat právní cestou.
 9. V případě, že výherce na informační e-mail o získání výhry neodpoví do 72 hodin od odeslání, bude automaticky vybrán výherce jiný a původnímu výherci nárok na výhru zaniká.

Předchozí díly seriálu 5 tipů na zajímavé zboží z čínských obchodů

Který z našich tipů vás zaujal nejvíce?

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (11)