5 tipů na zajímavé zboží z čínských obchodů #181: Chytrý zámek, hudební přehrávač a další

xiaomi chytry zamek-tipy z ciny

Chytrý zámek od Xiaomi, Bluetooth reproduktor, externí přehrávač a další. To vás dnes čeká v 181. díle seriálu 5 tipů na zajímavé zboží z čínských obchodů.

1) Chytrý zámek od Xiaomi

Začněme jedním zajímavým přístrojem, který má na svědomí Xiaomi. Chytrý zámek většinou čekáme na dveřích, nebo jsme si jej ukázali i ve formě visacího. Co ale chytrý zámek na šuplíky či dveře skříněk? I to je dnes možné. Hodí se například kvůli dětem, které jsou třeba schopné klíčem skříňku otevřít, ale do telefonu již přístup nemají. Tento zámek je bezdrátový a funguje přes Bluetooth. Dá se tedy propojit s telefonem a zapojit do ekosystému Xiaomi pro automatizaci.

Chytrý zámek Mijia – vlastnosti

 • Bluetooth 4.0
 • napájení 2x AAA baterie
 • rychlost odemykání 1-2 sekundy
Xiaomi chytrý zámek

Cena: 586 Kč (GearBest)

– zaslal Zbyněk Trnka (celkově 9 tipů)

2) Cestovní adaptér a nabíječka v jednom

Často cestujete a neustále řešíte problémy s připojením do tamější elektrické sítě? To spolehlivě vyřeší redukce, do které pak můžete zapojit nabíječku a další přístroje. Co to ale vyřešit najednou spojením nabíječky a cestovní redukce? Ta podporuje zásuvky až ve 150 zemích a navíc v sobě obsahuje i USB výstupy s 2,4 A.

cestovní redukce

Cena: 280 Kč (Aliexpress)

3) Bluetooth reproduktor Xiaomi

Společnost Xiaomi se dobře proslavila i v segmentu audia, do kterého přinesla hlavně skvělý poměr cena/výkon. A to jak u sluchátek, tak třeba i bezdrátových reproduktorů. Jeden z nich si představíme i dnes. Model Xiaomi MDZ-ZB-DE se pochlubí hlavně kompaktními rozměry, nízkou hmotností, slušnou kvalitou přehrávání a velmi přívětivou cenou. Na jedno nabití vydrží až 5 hodin přehrávání a připojuje se k telefonu skrze technologii Bluetooth 4.2.

Xiaomi MDZ-ZB-DE

Cena: 338 Kč (GearBest)

– zaslal Zbyněk Trnka (celkově 9 tipů)

4) Sada Xiaomi WOWSTICK 1F

U Xiaomi ještě zůstaneme a podíváme se trochu na jiný segment – elektrický šroubovák. Tento tip přináší sadu, ve které je elektrický šroubovák WOWSTICK 1F, sada bitů, pouzdro, nabíječka a magnetická podložka. To vše za přívětivou cenu. Tento šroubovák vydrží na jedno nabití až 45 minut chodu, následně se integrovaný akumulátor dobije za 2 hodiny. Další zajímavé produkty ve slevě najdete na naší stránce s Gearbest slevami.

Xiaomi wowstick F1

Cena: 1127 Kč (GearBest)

– zaslal Zbyněk Trnka (celkově 9 tipů)

5) Hudební přehrávač Shanling M0

Dnes je zcela běžné, že si hudbu na cestách přehráváme skrze mobilní telefony. Kvalita výstupu je dnes na takové úrovni, že stačí drtivé většině obyvatelstva. Existují ale náročnější uživatelé, kteří si rádi poslechnou své “pecky” v extrémní kvalitě (FLAC apod.) a výstupy mobilních telefonů jim již následně nestačí.

Pro tyto účely může posloužit přehrávač Shanling M0, který si s kvalitním přehráváním poradí. Jako zdroj můžete použít paměťovou kartu, Bluetooth z telefonu nebo třeba USB-C. Sluchátka lze propojit bezdrátově (Bluetooth APTX) nebo 3,5mm konektorem. Výdrž na jedno nabití pak činí až 15 hodin.

Shanling M0

Cena: 2 457 Kč (Aliexpress)

– zaslala Martina Mašková (celkově 2 tipy)

Soutěž: Pošli nám svůj tip na čínské zboží a vyhraj zajímavé ceny!

Tento článek vznikl jako pokračování návodu Jak nakupovat z Číny. Zajímavých zboží v čínských obchodech jsou desítky až stovky, proto bychom chtěli ve stejném duchu pokračovat i nadále. Jelikož je o tento seriál velký zájem, rozhodli jsme se odměnit čtenáře, kteří pomohou s jeho tvorbou. Každý, kdo pošle šikovný tip, který použijeme v našem seriálu, se zařadí do soutěže. Vyhrají pak tři čtenáři, kteří zaslali nejvíce tipů, které použijeme v některých z nadcházejících dílů.

O co budeme hrát?

 • 1. místo – cena v hodnotě 10 dolarů
 • 2. místo – cena v hodnotě 7 dolarů
 • 3. místo – cena v hodnotě 3 dolarů
xiaomi nabijecka-tipy z ciny


K odeslání svých tipů do dalšího dílu využijte soutěžní formulář.

---> Pro hlasování je potřeba se přihlásit! <---

5 tipů na zajímavé zboží – pravidla soutěže

 1. Soutěž pořádá server www.svetandroida.cz.
 2. Soutěže se mohou zúčastnit všichni občané České republiky a Slovenska.
 3. Do slosování budou zařazeni pouze ti soutěžící, kteří vyplní kontaktní údaje (jméno a příjmení, e-mail, odkaz na zboží) a potvrdí souhlas s pravidly soutěže.
 4. Každý 10. díl budou vybráni 3 výherci (ti, kteří zašlou nejvíce tipů, které se objeví v našich článcích), které budeme kontaktovat na uvedeném e-mailu za účelem získání adresy pro zaslání výhry.
 5. Vyhlášení proběhne po 184. díle seriálu.
 6. Každá osoba se může soutěže zúčastnit vícekrát, ovšem vždy s odkazem na jiné zboží. Duplicitní a podvodné záznamy budou ze soutěže vyřazeny, stejně tak účty založené pouze za účelem soutěže.
 7. Ze zákona se na výhry nevztahuje záruka.
 8. Pořadatel soutěže si vyhrazuje právo změnit pravidla, termín konání soutěže a ceny. Za výhry nelze obdržet finanční náhradu a nelze je vymáhat právní cestou.
 9. V případě, že výherce na informační e-mail o získání výhry neodpoví do 72 hodin od odeslání, bude automaticky vybrán výherce jiný a původnímu výherci nárok na výhru zaniká.

  Předchozí díly seriálu 5 tipů na zajímavé zboží z čínských obchodů

  Který z našich tipů vás zaujal nejvíce? Chytrý zámek od Xiaomi nebo třeba hudební přehrávač?

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)