5 tipů na zajímavé zboží z čínských obchodů #206: USB tester, powerbanka a další

USB tester

USB tester, powerbanka s články 18650, kabel jako přívěsek a další. Vítáme vás u dalšího dílu seriálu 5 tipů na zajímavé zboží z čínských obchodů, který je tu s vámi každou středu.

1) USB tester s podporou rychlonabíjení

Potřebujete vědět, jak rychle nabíjí vaše nabíječka? Nebo otestovat kabel, zda dokáže propustit dostatečný proud pro rychlé nabíjení? Výborným řešením je USB tester, do kterého stačí nabíječku zapojit, do druhého konektoru umístit telefon a podívat se, jaké jsou skutečné hodnoty. USB tester prozradí, jaké je nabíjecí napětí i nabíjecí proud. Díky tomu lze odhalit skutečné parametry nabíječky a kabelů. USB tester navíc nevyjde nikterak draho.

USB tester

Cena: 106 Kč (Aliexpress)

– zaslal František Novák (celkově 2 tipy)

2) Powerbanka z 18650 článků

Často pracuje s články 18650 nebo jich doma máte pár v zásobě a uvažujete nad jejich využitím? Zkusit můžete tuto powerbanku, do které lze 4 články vsadit. Rázem se tak promění v powerbanku pro váš mobilní telefon a další chytré přístroje. Tato powerbanka se zároveň může proměnit i v nabíječku těchto článků. Standardně pak nabízí 2 USB výstupy s výstupním proudem 1 a 2 A.

Powerbanka z 18650 článků – vlastnosti

 • vstup: Micro USB
 • výstupy: 2x USB-A, 1 A / 2 A
 • články: 18650
powerbanka s články 18650

Cena: 341 Kč (GearBest)

– zaslal Zbyněk Trnka (celkově 8 tipů)

3) Bluetooth externí klávesnice

Psaní na mobilních telefonech nebo tabletech, a mnohdy bohužel i levných noteboocích, není úplně snadné. Pokud potřebujete být produktivní i mimo domov či kancelář, můžete si pořídit externí bezdrátovou klávesnici. Tu lze pak připojit přes Bluetooth takřka k libovolnému zařízení, ať už se jedná o notebook, telefon či tablet. Jeden takový kousek si dnes ukážeme v našem seriálu.

Náš čtenář k tomu dodal následující: “Posielam odkaz na lacnú bluetooth klávesnicu, vhodnú pre MAC, iOS, Android a Windows. Pomocou kláves sa dá prepínať medzi jednotlivými zariadeniami. Klávesnica má klávesy označené pre počítače MAC. Funguje bez problémov a je to vhodná náhrada originálnej klávesnice, ktorá je o mnoho drahšia. ”

externí klávesnice

Cena: 571 Kč (Aliexpress)

– zaslal Milan Igrini (celkově 1 tip)

4) Kabel jako přívěsek

Nabít mobilní telefon je dnes možné na každém rohu – stačí využít USB počítače či USB porty v nákupních střediskách, letištích apod. Často ale budete potřebovat také nabíjecí kabel, který ne zrovna každý nosí s sebou. Můžete si ale pomoci naším čtvrtým tipem – USB kabelem, který je skryt v přívěsku. Lze ho tedy nosit teoreticky všude s sebou připnutý například na batohu, kabelce nebo klíčích. Na výběr je mezi konektory USB-C, MicroUSB i Apple Lightning.

přívěsek na klíče

Cena: 45 Kč (Aliexpress)

– zaslal František Novák (celkově 2 tipy)

5) Baseus nabíjecí USB-C kabel

Nabíjecích kabelů USB-C je v Číně nepřeberné množství, ne všechny jsou však kvalitní a vhodné k rychlonabíjení. Dnešní seriál proto zakončíme tipem na kabel od známé společnosti Baseus, který zvládne podle výrobce přenést proud až 5 A. Navíc je vybaven i skromnou LED, která pomůže například při zasouvání konektoru ve tmě. Na výběr je i mezi různými délkami a potěší nejdelší varianta s 2 metry.

nabíjecí kabel Baseus

Cena: od 45 Kč (Aliexpress)

Soutěž: Pošli nám svůj tip na čínské zboží a vyhraj zajímavé ceny!

Tento článek vznikl jako pokračování návodu Jak nakupovat z Číny. Zajímavých zboží v čínských obchodech jsou desítky až stovky, proto bychom chtěli ve stejném duchu pokračovat i nadále. Jelikož je o tento seriál velký zájem, rozhodli jsme se odměnit čtenáře, kteří pomohou s jeho tvorbou. Každý, kdo pošle šikovný tip, který použijeme v našem seriálu, se zařadí do soutěže. Vyhrají pak tři čtenáři, kteří zaslali nejvíce tipů, které použijeme v některých z nadcházejících dílů. Podívejte se také na speciál se 100 tipy.

O co budeme hrát?

 • 1. místo – cena v hodnotě 10 dolarů
 • 2. místo – cena v hodnotě 7 dolarů
 • 3. místo – cena v hodnotě 3 dolarů

xiaomi nabijecka-tipy z ciny


K odeslání svých tipů do dalšího dílu využijte soutěžní formulář.

---> Pro hlasování je potřeba se přihlásit! <---

5 tipů na zajímavé zboží – pravidla soutěže

 1. Soutěž pořádá server www.svetandroida.cz.
 2. Soutěže se mohou zúčastnit všichni občané České republiky a Slovenska.
 3. Do slosování budou zařazeni pouze ti soutěžící, kteří vyplní kontaktní údaje (jméno a příjmení, e-mail, odkaz na zboží) a potvrdí souhlas s pravidly soutěže.
 4. Každý 10. díl budou vybráni 3 výherci (ti, kteří zašlou nejvíce tipů, které se objeví v našich článcích), které budeme kontaktovat na uvedeném e-mailu za účelem získání adresy pro zaslání výhry.
 5. Vyhlášení proběhne po 206. díle seriálu.
 6. Každá osoba se může soutěže zúčastnit vícekrát, ovšem vždy s odkazem na jiné zboží. Duplicitní a podvodné záznamy budou ze soutěže vyřazeny, stejně tak účty založené pouze za účelem soutěže.
 7. Ze zákona se na výhry nevztahuje záruka.
 8. Pořadatel soutěže si vyhrazuje právo změnit pravidla, termín konání soutěže a ceny. Za výhry nelze obdržet finanční náhradu a nelze je vymáhat právní cestou.
 9. V případě, že výherce na informační e-mail o získání výhry neodpoví do 72 hodin od odeslání, bude automaticky vybrán výherce jiný a původnímu výherci nárok na výhru zaniká.

Předchozí díly seriálu 5 tipů na zajímavé zboží z čínských obchodů

Který z našich tipů vás zaujal nejvíce? USB tester, powerbank nebo něco jiného?

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)