5 tipů na zajímavé zboží z čínských obchodů #195: Miniaturní kamera, držák na notebook a další

Miniaturní kamera

Miniaturní kamera, Bluetooth klávesnice, magnetický kabel a další. Vítáme vás u pokračování seriálu 5 tipů na zajímavé zboží z čínských obchodů, který je tu s vámi každé středeční dopoledne.

1) Miniaturní kamera

Kamery se stávají stále více dostupné a zmenšuje se také jejich rozměr. Dnešní první tip představuje miniaturní kamera, která dokáže nahrávat video ve Full HD rozlišení, podporuje rozpoznávání pohybu i noční přisvícení. Díky kompaktním rozměrům je možné ji umístit opravdu kamkoliv, navíc podporuje ovládání  skrze mobilní telefon díky WiFi konektivitě. Kvalita samozřejmě nebude zázračná vzhledem k extrémně nízké ceně, může ale posloužit skvěle i tak.

Miniaturní kamera A9 – vlastnosti

 • kapacita baterie: 240 mAh,
 • rozlišení: 1080p,
 • výdrž: 60 minut nahrávání,
 • konektivita: WiFi, paměťová karta,
 • MicroSD.
miniaturní kamera

Cena: 612 Kč (GearBest)

– zaslal Zbyněk Trnka (celkově 7 tipů)

2) Bluetooth klávesnice

Píšete často na mobilním telefonu nebo tabletu a běžný způsob vám nevyhovuje? Možností je samozřejmě externí klávesnice, kterou lze připojit k telefonu či tabletu skrze technologii Bluetooth. Tato plnohodnotná klávesnice disponuje pohodlným rozložením pro rychlé psaní i touchpadem nebo numerickou klávesnicí.

Bluetooth klávesnice

Cena: 447 Kč (GearBest)

– zaslal Zbyněk Trnka (celkově 7 tipů)

3) Magnetický kabel s USB-C i MicroUSB

Pokud doma vlastníte dvě zařízení, která disponují USB-C a MicroUSB konektorem, může být nabíjení složitější. Jestliže nechcete nutně používat 2 nabíječky a 2 kabely, můžete vyzkoušet tento magnetický kabel. K němu lze velice jednoduše dokoupit koncovky pro USB-C i MicroUSB, takže můžete používat jeden a ten samý nabíjecí kabel a nabíječku.

magnetický kabel

Cena: 70 Kč (Aliexpress)

4) Propojovací USB-C kabel

Některé nabíječky pro mobilní telefony nebo notebooky disponují USB-C konektory, což znamená, že pro nabíjení zařízení potřebujete kabel s oběma USB-C konektory. Ty lze samozřejmě zakoupit i na českém trhu, není to však nejlevnější. Dobrou možností je ale kabel od společnosti Ugreen, který nabídne kompromis mezi kvalitou a přívětivou cenou.

USB-C propojovací

Cena: 203 Kč (Aliexpress)

5) Držák notebooku

Svou práci dnes často přesouváme do přenosných počítačů. Doma pak můžete například notebook připojit k monitoru a klávesnici a používat jej jako stolní počítač (díky USB-C to lze dnes vše dokonce jen jedním kabelem). Pak se vám může hodit tento stylový držák, který udrží počítač ve svislé poloze tak, aby zabíral co nejméně místa a zároveň šel pohodlně připojit k dalším periferiím.

držák notebooku

Cena: 349 Kč (Aliexpress)

Soutěž: Pošli nám svůj tip na čínské zboží a vyhraj zajímavé ceny!

Tento článek vznikl jako pokračování návodu Jak nakupovat z Číny. Zajímavých zboží v čínských obchodech jsou desítky až stovky, proto bychom chtěli ve stejném duchu pokračovat i nadále. Jelikož je o tento seriál velký zájem, rozhodli jsme se odměnit čtenáře, kteří pomohou s jeho tvorbou. Každý, kdo pošle šikovný tip, který použijeme v našem seriálu, se zařadí do soutěže. Vyhrají pak tři čtenáři, kteří zaslali nejvíce tipů, které použijeme v některých z nadcházejících dílů. Podívejte se také na speciál se 100 tipy.

O co budeme hrát?

 • 1. místo – cena v hodnotě 10 dolarů
 • 2. místo – cena v hodnotě 7 dolarů
 • 3. místo – cena v hodnotě 3 dolarů
xiaomi nabijecka-tipy z ciny


K odeslání svých tipů do dalšího dílu využijte soutěžní formulář.

---> Pro hlasování je potřeba se přihlásit! <---

5 tipů na zajímavé zboží – pravidla soutěže

 1. Soutěž pořádá server www.svetandroida.cz.
 2. Soutěže se mohou zúčastnit všichni občané České republiky a Slovenska.
 3. Do slosování budou zařazeni pouze ti soutěžící, kteří vyplní kontaktní údaje (jméno a příjmení, e-mail, odkaz na zboží) a potvrdí souhlas s pravidly soutěže.
 4. Každý 10. díl budou vybráni 3 výherci (ti, kteří zašlou nejvíce tipů, které se objeví v našich článcích), které budeme kontaktovat na uvedeném e-mailu za účelem získání adresy pro zaslání výhry.
 5. Vyhlášení proběhne po 195. díle seriálu.
 6. Každá osoba se může soutěže zúčastnit vícekrát, ovšem vždy s odkazem na jiné zboží. Duplicitní a podvodné záznamy budou ze soutěže vyřazeny, stejně tak účty založené pouze za účelem soutěže.
 7. Ze zákona se na výhry nevztahuje záruka.
 8. Pořadatel soutěže si vyhrazuje právo změnit pravidla, termín konání soutěže a ceny. Za výhry nelze obdržet finanční náhradu a nelze je vymáhat právní cestou.
 9. V případě, že výherce na informační e-mail o získání výhry neodpoví do 72 hodin od odeslání, bude automaticky vybrán výherce jiný a původnímu výherci nárok na výhru zaniká.

Předchozí díly seriálu 5 tipů na zajímavé zboží z čínských obchodů

Který z našich tipů vás zaujal nejvíce? Miniaturní kamera nebo třeba Bluetooth klávesnice?

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)