5 tipů na zajímavé zboží z čínských obchodů #194: HDMI extender, držák pro hráče a další

tipy z ciny

HDMI extender, držák pro hráče, šikovná nabíječka do auta a další. Vítejte u dalšího dílu seriálu 5 tipů na zajímavé zboží z čínských obchodů, který je tu s vámi každou středu.

1) HDMI extender

Připojení přes HDMI je dnes běžnou praxí, jak propojit například počítač s televizí, projektorem apod. Někdy je potřeba připojit zdroj videa k televizi na delší vzdálenost a koupě dlouhého HDMI kabelu se může pěkně prodražit. Jak z toho ven? Možností je koupit HDMI extender, který dokáže propojit HDMI na delší vzdálenosti skrze mnohem levnější UTP kabel (až 60 metrů). Tento HDMI extender má navíc 2 HDMI výstupy, takže jej můžete propojit ke dvěma televizím (jedna přímo u zdroje). Součástí je i prodloužení IR signálu pro dálkový ovladač.

HDMi extender

Cena: 794 Kč (Aliexpress)

2) Baseus nabíječka do auta s USB-C

Šikovných nabíječek do auta není nikdy dost. Společnost Basues přináší další kousek, který nabídne kompaktní rozměry, dvojici USB konektorů (USB-A a USB-C) a podporu rychlého nabíjení. Jmenovat můžeme standardy QC 4.0, PD 3.0 od Applu nebo třeba SCP od Huawei. Velice příznivá je i cena.

Baseus nabíječka do auta

Cena: 114 Kč (Aliexpress)

– zaslal Zbyněk Trnka (celkově 5 tipů)

3) Powerbanka s bezdrátovým nabíjením

Bezdrátové nabíjení se dnes dostává nejen do separátních nabíječek, ale i třeba do dalších příslušenství či přístrojů. Užitečná tak může být například powerbanka od společnosti Ugreen, která nabídne kapacitu 10 000 mAh, podporu rychlého nabíjení, USB-C vstup a hlavně pak zmíněnou podporu bezdrátového nabíjení.

ugreen powerbanka

 

Cena: 523 Kč (Aliexpress)

4) TV Box X96 Max

Chcete si z televize vytvořit multimediální centrum s Androidem? Stačí zakoupit Android TV Box a připojit jej k televizi. Jedním z nich je X96 Max, který přináší povedenou výbavu s 4GB RAM, 64GB pamětí, podporu 5GHz sítě, Android 8.1 i gigabitovou LAN konektivitu. Nechybí ani Bluetooth nebo optický výstup zvuku.

TV Box X96 Max – vlastnosti

 • CPU: Amlogic S905X2
 • RAM: 4 GB RAM
 • vnitřní paměť: 64 GB
 • OS: Android 8.1
 • konektivita: Bluetooth 4.0, WiFi (i 5 GHz), HDMI, RJ45 (1000 Mbps), SPDIF, paměťová karta, USB 3.0
X96 Max

Cena: 1 343 Kč (Aliexpress)

5) Držák pro hráče

Patříte mezi náruživé hráče mobilních her? Pak se vám může hodit tento držák, který hraní výrazně usnadní. Díky kompaktním rozměrům jej můžete nosit stále s sebou a vytáhnout v momentě, kdy potřebujete zahnat nudu. Díky univerzální konstrukci jej lze použít téměř na libovolný smartphone.

herní držák

 

Cena: 82 Kč (GearBest)

Soutěž: Pošli nám svůj tip na čínské zboží a vyhraj zajímavé ceny!

Tento článek vznikl jako pokračování návodu Jak nakupovat z Číny. Zajímavých zboží v čínských obchodech jsou desítky až stovky, proto bychom chtěli ve stejném duchu pokračovat i nadále. Jelikož je o tento seriál velký zájem, rozhodli jsme se odměnit čtenáře, kteří pomohou s jeho tvorbou. Každý, kdo pošle šikovný tip, který použijeme v našem seriálu, se zařadí do soutěže. Vyhrají pak tři čtenáři, kteří zaslali nejvíce tipů, které použijeme v některých z nadcházejících dílů. Podívejte se také na speciál se 100 tipy.

O co budeme hrát?

 • 1. místo – cena v hodnotě 10 dolarů
 • 2. místo – cena v hodnotě 7 dolarů
 • 3. místo – cena v hodnotě 3 dolarů
xiaomi nabijecka-tipy z ciny


K odeslání svých tipů do dalšího dílu využijte soutěžní formulář.

---> Pro hlasování je potřeba se přihlásit! <---

5 tipů na zajímavé zboží – pravidla soutěže

 1. Soutěž pořádá server www.svetandroida.cz.
 2. Soutěže se mohou zúčastnit všichni občané České republiky a Slovenska.
 3. Do slosování budou zařazeni pouze ti soutěžící, kteří vyplní kontaktní údaje (jméno a příjmení, e-mail, odkaz na zboží) a potvrdí souhlas s pravidly soutěže.
 4. Každý 10. díl budou vybráni 3 výherci (ti, kteří zašlou nejvíce tipů, které se objeví v našich článcích), které budeme kontaktovat na uvedeném e-mailu za účelem získání adresy pro zaslání výhry.
 5. Vyhlášení proběhne po 194. díle seriálu.
 6. Každá osoba se může soutěže zúčastnit vícekrát, ovšem vždy s odkazem na jiné zboží. Duplicitní a podvodné záznamy budou ze soutěže vyřazeny, stejně tak účty založené pouze za účelem soutěže.
 7. Ze zákona se na výhry nevztahuje záruka.
 8. Pořadatel soutěže si vyhrazuje právo změnit pravidla, termín konání soutěže a ceny. Za výhry nelze obdržet finanční náhradu a nelze je vymáhat právní cestou.
 9. V případě, že výherce na informační e-mail o získání výhry neodpoví do 72 hodin od odeslání, bude automaticky vybrán výherce jiný a původnímu výherci nárok na výhru zaniká.

Předchozí díly seriálu 5 tipů na zajímavé zboží z čínských obchodů

Který z našich tipů vás zaujal nejvíce? HDMI extender nebo třeba ovladač pro hráče?

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)