5 tipů na dárky z Číny (EU): Populární koloběžka nebo vysavač?

tipy-z-ciny-335-aliexpress-kolobezka-iscooter-i9-vysavac-roborock-s7

Vítejte u dalších tipů na zajímavé zboží z čínských obchodů. A z jejich evropských skladů, abychom byli přesnější a doporučili vám něco, co má díky odeslání z EU šanci dorazit do Vánoc. Pět hlavních tipů opět představuje mix zábavy i praktičnosti a hlavním tahákem je elektrická koloběžka iScooter i9.

Evropské sklady, daň a clo

Prodejní portál AliExpress již začal plošně využívat přímé zdanění v evropském hospodářském prostoru, čímž z pohledu českých zákazníků v podstatě předběhl chystaný tuzemský zákon. Pod cenou zboží můžete vidět větu “Price includes VAT” neboli potvrzení, že v hodnotě je již započítána daň. Dál ale myslete na to, že zboží s hodnotou přes 150 eur se týká i clo.

Elektrokoloběžka iScooter i9

Maximální rychlost 30 kilometrů za hodinu, kotoučové brzdy, nosnost až 120 kilogramů, dojezd až 25 kilometrů a samozřejmě také možnost napojení na mobilní aplikaci. Tedy alespoň ve verzi s plastovými koly. K tomu také zvonek a potřebné osvětlení. Potřebovali byste od elektrické koloběžky víc? Můžete mrknout i na pokročilejší modely této značky, která má sklad i v ČR.

Cena: 7 800 Kč

Robotický vysavač Roborock S7

Druhý nejnovější a také nejvýkonnější model od populární značky, který můžete pohodlně koupit za výhodnou cenu z Polska. Mezi jeho přednosti patří gumový kartáč, sonické senzory, schopnost vytírání a velmi vysoký sací výkon. K dispozici je bílá či černá varianta.

Cena: 12 840 Kč

7″ digitální rámeček na fotografie

Pěkný a nepříliš drahý dárek, který neurazí a je praktický. V černé či bílé barvě má také šanci pasovat do jakéhokoli interiéru. Mezi sloty najdeme například SD, USB-A, microUSB a také jack. Nejlevnější poštovné je z Itálie.

Cena: 1 200 Kč

LED světlo “větráček” s reproduktorem

Pěkný chytrý prvek do dětského pokoje. Jednotlivé listy je možné sklápět a světelný nádech i různé efekty se dají řídit nejen ovladačem, ale také mobilní aplikací. V kombinaci s mobilem se dá skrze zařízení pouštět i hudba. Tento jakože “větráček” se šroubuje do standardního závitu E27 namísto žárovky. A je skladem v ČR.

Cena: 640 Kč

Model bagru na dálkové ovládání

Nemá sice napojení na mobilní aplikaci, ale to by vlastně v tomto případě bylo i zbytečné. Model je v měřítku 1:24 a slibuje až třicetiminutový chod na jedno nabití. Zkuste, kolik s ním děti (nebo i tatínkové?) zvládnout přemístit materiálu. Objednávejte z Polska či Itálie.

Cena: 520 Kč

Další zajímavosti s cenou do 300 Kč

Výběr dalších produktů, které stojí pár korun. I tak by vám ale mohly usnadnit či zpříjemnit život, tak je omrkněte.

Produkt Cena
Čelenka na spaní s reproduktory 270 Kč
Držák tabletu či mobilu do auta (na opěrku) 290 Kč
Světelný řetěz se solárním napájením od 140 Kč
Stero hands-free sada 290 Kč
Chytrá Tuya RGB žárovka 140 
Termoska s displejem 180 Kč
Magnetický držák mobilu k monitoru 300 Kč

Zaujaly vás dnešní tipy? Mrkněte i na starší díly našeho seriálu:

Kolik letos hodláte utratit za dárky?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)