3D Sonic Max: Nová generace ultrazvukové čtečky otisků od Qualcommu bude 17x větší

nová čtečka otisků prstů

Společnost Qualcomm včera představila druhou generaci své ultrazvukové čtečky otisků prstů – 3D Sonic Max. Ta slibuje řešení problémů s původními senzory a nabídne až 17x větší plochu pro snímání. 3D Sonic Max je dokonce tak velkou čtečkou, že dokáže přečíst dva otisky prstů najednou.

Ultrazvuková čtečka otisků prstů první generace – 3D Sonic Sensor nabídla spolehlivost a bezpečnost, oproti stávajícím čtečkám v displeji. Přes velký debut v telefonu Galaxy S10 přišel strmý pád dolů kvůli tomu, že bylo velmi snadné ji oklamat skrz obyčejné tvrzené sklo. Aktualizace pak přišla až v říjnu, což je dost pozdě. Nová generace je také mnohem větší. Zatímco původní verze má velikost 4 x 9 mm, nová generace disponuje plochou 20 x 30 mm a je tedy 17x větší. Dle Qualcommu má tato velikost vyřešit většinu problémů, která provázela první generaci a odemknutí telefonu bude také mnohem snadnější.

3d sonic max qualcomm

Generální ředitel společnosti Qualcomm pro mobilní zařízení Alex Katouzian také poznamenal, že se 3D Sonic Max vyhne problémům díky tomu, že při čtení zachytí jasný a úplný otisk prstu. Možnost vyžadovat ke skenování dva otisky současně by také teoreticky mohla zvýšit zabezpečení. Věc, která se ale nezmění je rychlost. Dle Katouziana bude skenování trvat přibližně stejně dlouho, jako u první generace. To bychom ale neviděli jako zásadní problém, jelikož i současná generace je bleskově rychlá.

Co říkáte na novou čtečku 3D Sonic Max?

Zdroj: theverge.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)