TOPlist

Tohle jsou 3 důvody, proč si (ne)koupit POCO F4

Xiaomi POCO F4

Xiaomi před nějakým časem založil podznačku POCO, která se vždy vyznačovala tím, že nabízela extrémně výhodný poměr cena/výkon. Telefony jako POCO F1 či POCO F2 Pro jsou dodnes stále velmi solidní stroje a před rokem se představil nástupce v podobě POCO F3, který jako vůbec první POCO nenabízel ten nejvýkonnější Android čipset. Nyní máme v redakci nejnovější POCO F4, tak se pojďme podívat na 3 důvody, proč si ho (ne)koupit.

Proč si koupit POCO F4?

1. Skvělý displej

POCO F4 disponuje 6,67palcovým AMOLED panelem s rozlišením 2400 x 1080 pixelů a 120Hz obnovovací frekvencí, maximálním jasem 900 nitů a špičkovým až 1300 nitů. Pokrývá jej ochranné sklo Gorilla Glass 5 a na živo vypadá parádně. V podobné cenové kategorii nenaleznete příliš mnoho lepších a jasnějších displejů. Nově zde navíc oproti POCO F3 přibyla podpora Dolby Vision.

2. Kvalitní zpracování a příjemná haptika

POCO F4 nás oslovilo svým zpracováním a designem. Oproti předchozí generaci je hranatější a do ruky padne přímo skvěle. Snad jen ta záda mohla být matná, tato lesklá varianta je neskutečný magnet na otisky prstů a pouzdro je nutnost. Naštěstí je ale přibalené, takže si telefon nestihnete upatlat ani poškrábat. Na svou cenu má POCO F4 také příjemnou haptickou odezvu, což bohužel stále není standard.

3. Svižný systém

Nadstavba MIUI 13, která je postavena okolo Androidu 12 a už několikrát jsme ji v našich článcích vychvalovali. Jde zkrátka o jeden z nejplynulejších systémů s hromadou funkcí a dnes si troufneme říct, že ani není nikterak přeplácaná, jak tomu bývalo dříve. Samozřejmě že svou minulost MIUI nezapře a stále je zde vidět určitá podobnost s jablečným iOS, což ale není na škodu. Pokud se čínské nadstavby z jakéhokoliv důvodu vyhýbáte, měli byste ji dát šanci.

Proč si nekoupit POCO F4?

1. Téměř žádné rozdíly oproti POCO F3

V souvislosti s prvním telefonem POCO se začalo hovořit i o termínu zabiják vlajkových lodí. Předchozí POCO F3 nabízelo skvělý poměr mezi cenou a výkonem a tak vás možná zklame, že POCO F4 přichází s minimálními hardwarovými změnami. Pod kapotou stále tiká Snapdragon 870, displej je vyjma podpory Dolby Vision identický a jednou z hlavních novinek je 64Mpx hlavní fotoaparát, který vystřídal 48Mpx objektiv. Ten ale fotí na svou cenu pouze průměrně.

2. Nemá nejlepší poměr cena/výkon

Padlo o tom slovo už v předchozím odstavci, ale POCO má letos zkrátka větší konkurenci. Tu mu dělají hlavně telefony od realme, konkrétně pak levnější realme GT, ve kterém tiká výkonnější Snapdragon 888, případně pak dražší realme GT 2.

3. Pouze průměrné fotoaparáty

Xiaomi sice sáhlo po novějším 64Mpx snímači, který za dne dělá celkem solidní fotky, ale pokud chcete vyloženě fotomobil, porozhlédněte se jinde. Takové OnePlus Nord 2T má lepší jak hlavní, tak i ultraširoký snímač.

Jaký máte názor na POCO F4?

Zdroj: vlastní

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)