Menu

10 nejoblíbenějších aplikací a her, které jsou na iOS i Android zároveň

Společnost App Annie už několik let monitoruje obchody s aplikacemi, aby tak vývojáři měli lepší chápaní toho, kde se jím může dařit více, na co se zaměřit apod. Nicméně statistiky jsou zajímavé sami o sobě. Nyní například zveřejnili 10 nejoblíbenějších aplikací a her v Google Play a Apple Appstore zároveň.

10 nejoblíbenějších aplikací a her pro Android a iOS

Konkurence mezi systémy iOS a Android je velká, což není nic překvapujícího. Bohužel to má i své stinné stránky, které můžeme vidět hlavně u Androidu. Na mysli máme exkluzivní aplikace pro iOS, kterých je poměrně značné množství. Důvodem proč se to děje, je hlavně to, že uživatelé iOS jsou mnohem více zvyklí platit aplikace a hry peníze. Nové statistiky z Q2 2018 ukazují, že i když počet stažení je na Google Play o 160 procent vyšší než v App Store, tak vývojáři stále vydělali v App Store za stejnou dobu o 80 procent více peněz. Konkrétně více než 10 miliard dolarů.

I proto jsou žebříčky nejoblíbenějších aplikací a her na obou systémech poměrně odlišné. Nyní ale máme k dispozici data z Q2 2018, která ukazují celkově nejoblíbenější aplikace a hry z obou dvou “táborů”. Samozřejmě aplikace i hry jsou podmíněné tím, že musí vyjít na Android i iOS, proto například úplně chybí Fortnite, a to i když jde o jednu z nejoblíbenějších her současnosti.

10 nejoblibenejsich her android ios

Prvních deset nejoblíbenějších her a aplikací na iOS i Androidu zároveň, můžete vidět na obrázku výše.  U aplikací první čtyři místa možná trochu překvapivě obsadila společnost Facebook se svými sociálními sítěmi. I tohle ukazuje, jak má Facebook dominantní pozici. Dalším překvapením je umístění prohlížeče UC Browser a aplikace Kwai, které jsou hodně oblíbené v Asii.

U her můžeme vidět na prvním místě Helix Jump, vidět tak můžeme, že se jedná o stejně velký hit na Androidu i na iOS. Podobně to je i s PUBG Mobile, kterému se daří snad na každé platformě, na které vyjde. Zajímavé je také to, že mezi nejoblíbenějšími tituly jsou stále hry jako Subway Surfers, Candy Crush Saga nebo My Talking Tom.

Překvapila vás nějaká hra či aplikace v žebříčku?

Zdroj: androidpolice.com

 

Komentáře

Libb

Libb 77

20.7.2018 7:14

Já se obávám, že ta první místa u Facebooku jsou dána tím, že to výrobci cpou do telefonů natvrdo a pak se každý tváří, jako by to stáhnul, i když to třeba nepoužívá. Třeba moje žena: má Samsung S7, tam je FB i Messenger, ale nikdy to nezapnula. A zatím jsem se nedostal k tomu, to deaktivovat.
Takže tolik ke statistikám.

Mahtiel

Mahtiel 61

20.7.2018 9:13

Osobně se divím, že mezi aplikacemi není třeba Wechat, nejoblíbenější a sociální médium v Číně. Má přes jednu miliardu aktivních uživatelů napříč platformami, ale dle GooglePlay “pouze” cca 100 000 000 stažení. Předpokládám, že ty statistiky zřejmě nezahrnují Čínu…

TonyKuba

TonyKuba 18

20.7.2018 9:00

Přiznám se, že za ty léta co používám mobil i PC jsem dosud nepochopil k čemu praktickému by mi takový Facebook byl.Dokonce ani neznám ve svém okolí ani jednoho dospělého člověka, který Facebook používá.Pokud se chci s něčím “chlubit” světu, mohu to dělat mnoha jinými jednorázovými způsoby. Trochu mi vadí ten lidský exhibicionismus a snaha některých být neustále před světem “nahý”.

Mahtiel

Mahtiel 61

20.7.2018 9:20

Edit v Číně je Wechat pod názvem Weixin. To nemění nic na skutečnosti, že ty statistiky v článku možná budou uměle vykonstruovány. Jedině, že by Číňané stahovali tuto aplikaci z nějakého vlastního storu…

Mahtiel

Mahtiel 61

20.7.2018 9:25

TonyKuba to se pohybuješ ve zvláštní sociální bublině anebo jsou to kecky. :D Aby to nebylo jak s ANO, v mé sociální bublině je nechtěl volit skoro nikdo, a přece ANO vyhrálo volby…

Daevis

David TrlicaRedaktor 49

20.7.2018 9:39

V Číně oficiálně nefunguje Google Play, mají vlastní obchody s aplikacemi, i proto WeChat a jiné čínské aplikace nejsou tak vysoko. :)

TonyKuba

TonyKuba 18

20.7.2018 11:22

Pro Mathiel
Je otázka zda ti co používají Facebook nejsou sami ve speciální bublině, prozatím se psychologové přiklánějí k mému názoru. Jsem bývalý ajťák, v oboru jsem pracoval 45 let, v rodině mám několik mladších ajťáků a spoustu známých z “rodiny ajťáků”, ale nikdo se nechce přiznat k tomu, že používá Facebook, tak nevím, mobil mám S8, ale nehledím pořád do něj, hry nehraji, mám spoustu koníčků založených na moderních technologiích, takže nejsem zrovna ten zapšklý dědek co nic neumí a nic ho nezajímá. Tak to jen tak na okraj k té bublině.

ctvrtek

20.7.2018 11:31

A stejně jako u původního článku, si nikdo nedal práci alespoň naházet odkazy. Je super hledat na Google play “Free Fire” podle tý pidiikonky…

Wortos

wortos 69

20.7.2018 16:27

TonyKuba : Tak a ted nam vysvětli k čemu ti vlastně ta galaxy S8 je když žiješ v tak uzavřenem světě ? ?

Sykdan2188

Daniel Sykora 7

21.7.2018 15:16

A samozřejmě, oddělení her vládnou děti a jejich panovníci, takzvaní “jůtubeři”. Kdyby dečka neměly mobily, vypadal by žebříček her úplně jinak, nebo by asi ani nebyl.

Tc

tc48 -1

21.7.2018 15:33

Tak z toho seznamu mám pouze WhatsApp.

Zaxic

zaxic70 0

17.9.2018 22:59

ctvrtek:Stačilo mi napsat pouhé “fr” a našel jsem to. Těžko říct, kde je chyba a jestli by vůbec takový odkaz v něčem pomohl.

RSS (komentáře k článku)