TOPlist

Většina telefonů bude mít v roce 2020 skleněná záda: Zvykejte si na škrábance

Většina telefonů bude mít v roce 2020 skleněná záda

Počet telefonů, které nabízejí skleněná záda, postupně přibývá. Většinou se ale zatím jedná jen o nejvyšší modely v nabídce. Společnost Counterpoint odhaduje, že to se v budoucnu velmi rychle změní. Podle jejího odhadu, bude sklo nejběžnějším materiálem pro výrobu zadní strany mobilního telefonu už v roce 2020.

Předpověď pro rok 2020: Skleněná záda u 60 % telefonů

Aktuálně mají skleněná záda pouze dražší telefony jako: Google Pixel 3, Samsung Galaxy Note 9, Huawei P20, Apple iPhone XS. Odhaduje se, že v letošním roce 2018 ponese skleněná záda 26 % telefonů, ale už v roce 2020 to bude procent šedesát. Přispět k tomu má několik faktorů. Hlavní důvod je ovšem prozaický – výroba skleněných zad má být levnější, než výroba zadní části z kovu. Skleněná záda jsou též vhodná pro bezdrátové nabíjení, kterému se věští růžová budoucnost.

Graf s podílem telefonů se skleněnými zády

Graf výše ukazuje odhad, kolik telefonů v daném roce neslo zadní kryt ze skleněného materiálu. Tento materiál aktuálně najdeme u 64 % telefonů nabízených Applem. U Samsungu je to 34 %, ale odhaduje se, že by číslo mělo vzrůst příští rok k polovině nabízených modelů. Dle Counterpointu, se o největší nárůst postarají hlavně čínští výrobci v čele s Huawei/Honor, následováni Oppem, Vivem a Xiaomi.

Ovšem skleněný materiál má obecně i své nevýhody v podobě nižší odolnosti, než jakou má například kov. Uvidíme, zdali se Counterpoint se svou předpovědí trefí. Považujete skleněná záda za lepší řešení než kov? Z jakého materiálu by měl být vyroben váš telefon v roce 2020?

Vlastníte už telefon se skleněnými zády? Jaké s ním máte zkušenosti?

Zdroj: androidauthority.com

Jiří Řáha
O Autorovi - Jiří Řáha

Mým první telefonem byl, dnes již pravěký, Ericsson r310s s obrovskou anténou ve tvaru žraločí ploutve na vrchu zařízení. Následovala téměř dekáda telefonů od Nokie.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (12)