TOPlist

ZTE představilo šíleně levné véčko. Má moderní procesor a dva displeje

Véčko ZTE Liberto Flip
  • Čínské ZTE představilo své první véčko
  • Zaujme především nezvykle nízkou cenou
  • Přináší moderní procesor a překvapivě i dva displeje

Čínská společnost ZTE se rozhodla vstoupit do segmentu véček – její první skládací telefon typu clamshell nese pořádně nízkou cenovku, která je způsobená především použití hardwaru odpovídajícího střední třídě. Jinými slovy, novinka je vhodná pro méně náročné spotřebitele, jimž se véčka zamlouvají svou kompaktností, ale nepotřebují utrácet obrovské peníze za modely typu Samsung Galaxy Z Flip5.

ZTE Libero Flip, jak se čerstvě odhalené zařízení jmenuje, nabízí procesor Qualcomm Snapdragon 7 Gen 1, který je vyráběn moderní 4nm technologií a pracuje s až 2,4GHz frekvencí na výkonnějších jádrech Cortex-A710. Pod kapotou dále nalezneme baterii se solidní kapacitou 4 310 mAh, již je možné nabíjet 33W výkonem prostřednictvím USB-C rozhraní.

I přes nízkou cenovku má telefon hned dvojici displejů. Ten interní, tedy hlavní, úhlopříčně měří 6,9 palce a spoléhá na AMOLED panel s rozlišením 2790×1188 pixelů. Jaká je obnovovací frekvence, bohužel nevíme (ZTE to na svém oficiálním webu neuvádí). Externí obrazovka kruhového tvaru, určená pro widgety, je 1,43palcová a pracuje s rozlišením 466×466 pixelů. Nedaleko od ní se dále nachází dva fotoaparáty – 50Mpx hlavní snímač s podporou nahrávání ve 4K v doprovodu 2Mpx senzoru – a blesk. S certifikací IP4X zařízení není odolné vůči vodě a přítomnost dnes už v podstatě zastaralého Androidu 13 také zrovna nepotěší.

Je jasné, že ZTE Libero Flip sází především na nízkou cenu. V Japonsku se do prodeje v jediné konfiguraci 6/128GB dostane s cenou 39 800 jenů, což v přepočtu činí asi 6 300 Kč bez daně. Posléze, jakmile skončí úvodní zvýhodněná nabídka, půjde zařízení sehnat za 63 000 jenů (9 900 Kč bez daně).

Co na nový telefon říkáte vy?

Zdroje: ZTE, Notebookcheck

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)