Zrychlete a zabezpečte si internet v telefonu. Cloudflare představil VPN zdarma

cloudflare vpn zdarma warp 1.1.1.1

Společnost Cloudflare oznámila, že do své služby/aplikace 1.1.1.1 přidává podporu VPN. Určena je hlavně pro vyšší bezpečnost připojení a rychlost. Novinka se nazývá Warp a postupně se spouští přímo v aplikaci 1.1.1.1.

Cloudflare Warp je VPN zdarma pro mobilní telefony

Cloudflare vybudoval VPN sít tak, aby přesměrovávala internetové připojení přes rychlejší servery a zároveň je šifruje a zabezpečuje. Využívá se zároveň protokol WireGuard VPN, který v porovnání v běžnými VPN není tak náročný na výdrž baterie. Cloudflare rovněž tvrdí, že Warp omezuje používání dat v mezipaměti a komprimuje obsah, kde je to jen možné. Výsledkem má být rychlejší prohlížení internetu.

Co je to VPN?

VPN je zkratkou pro virtuální privátní síť. Zjednodušeně řečeno se jedná o virtuální prostředí, které je šifrované. Pomocí VPN si můžete přesměrovat všechna internetová data, takže například váš poskytovatel internetu nevidí žádnou online aktivitu. Využívá se často i u zdarma dostupných veřejných Wi-Fi sítí, které může někdo odposlouchávat. Pomocí VPN tomu zamezíte. Posledním bonusem je to, že můžete přes VPN přistupovat k obsahu, který je lokálně blokován. Často se například používá k přístupu na americký Netflix, ale i další služby, které jsou omezené nebo nedostupné.

Oproti klasickým VPN, které popisujeme v poznámce výše, je tu rovněž další změna. Cloudflare neumožní změnu lokace, takže například nebudete aplikaci použít k tomu, abyste si aktivovali americký Netflix. To ani Cloudfare nechce dělat, tvrdí, že se zaměřují na rychlost a bezpečnost.

cloudflare warp vpn

Společnost zároveň tvrdí, že neukládá žádná uživatelský identifikovatelná data a nebude data nikdy používat k cíleným reklamám. Místo toho se spoléhají na freemium model. V základu je služba Warp zdarma, existuje ale i placená verze Warp+ pro ještě vyšší rychlosti a zabezpečení. Do služby Warp se můžete již nyní přihlásit v aplikaci 1.1.1.1, brzy bude novinka dostupná. Zařadíte se na seznam čekajících. Jakmile se na vás dostane, přijde vám upozornění. Prozatím je v aplikaci dostupná změna DNS.

1.1.1.1: Faster & Safer Internet
1.1.1.1: Faster & Safer Internet

Využíváte služby společnosti Cloudflare?

Zdroj: theverge.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)