TOPlist

Systému HarmonyOS se podle úniku dočkají i starší Huawei mobily. Které?

zpětná podpora HarmonyOS starší Huawei mobily

Čínská firma Huawei pilně připravuje svůj vlastní operační systém HarmonyOS (na domácím trhu se mu říká HongmengOS) pro další zařízení. Postupně jsme se dozvěděli o existenci nové verze 2.0, nasazení do hodinek, tabletů či televizí ještě letos a v případě mobilů příští rok. Na konferenci HDC také zaznělo, že na HarmonyOS budou mít možnost jednoduše přejít mobily se systémem EMUI 11. Teď má plán zavádění této platformy mnohem jasnější obrysy, neboť unikly informace o jednotlivých vlnách uvolňování. Zpětná podpora HarmonyOS pro starší Huawei mobily bude údajně rozdělena podle procesorů.

I když zatím není jasné, zda se volitelný skok z Androidu na tento nový systém bude týkat jen Číny, nebo všech majitelů Huawei či Honor mobilů na světě, přijde podrobnější info jistě vhod. První na řadě by měly být logicky modely s procesorem Kirin 9000. To jsou tedy telefony ze zatím nepředstavené série Mate 40. Následovat mají stroje, které pohání Kirin 990 5G. Třetí vlna se má týkat významnějších mobilů se stejným procesorem, ale ve 4G variantě, a čipsetů Kirin 985 a 820. Zbytek bude ve čtvrté vlně, přičemž maximální hranice stáří procesorů je podle všeho nastavena ke Kirin 810 a 710.

HarmonyOS a HMS pro další výrobce zpětná podpora HarmonyOS starší Huawei mobily

Zpětná podpora HarmonyOS tedy obsáhne mnohé starší mobily Huawei a Honor, což je fajn zpráva. Čínský systém se má začít v prosinci objevovat v televizorech, hodinkách, noteboocích či autech. Na přelomu roku 2021 pak i v mobilech. Jsme velmi napjatí, jestli společnost systém pošle i na trhy za hranice Číny. Stejně napjatě to asi sledují i v Applu a Googlu, pro které by šlo o významného konkurenta na poli operačních systémů. Mezitím se Huawei pochlubilo, že systém nabídlo dalším výrobcům.

 

Zdroj: IGP

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)