Huawei právě představil HarmonyOS 2.0. Do telefonů zamíří v roce 2021

harmonyos

Přibližně před rokem společnost Huawei představila operační systém HarmonyOS. Dnes však Huawei představil HarmonyOS 2.0, tedy druhou verzi toho operačního systému. Ten dorazí konečně také na telefony a dočkáme se ho již v roce 2021.

Huawei právě představil HarmonyOS 2.0

Operační systém HarmonyOS je od základů postaven tak, aby byl schopen fungovat jak na televizích, tak i na hodinkách a telefonech. Je tedy multiplatformní. Richard Yu sdělil, že se prvních telefonů s tímto systémem dočkáme již v roce 2021. Není nám však jasné, jestli myslel i globální trh, nebo pouze Čínu. Každopádně budeme mít možnost (i když třeba jen na videu) vidět, jak systém funguje v praxi.

HarmonyOS 2.0 SDK pro televize, hodinky a automobily bude dostupný od zítra, verze pro smartphony pak někdy v prosinci. Huawei navíc odhalil svůj projekt OpenHarmony, což je open-sourcová verze HarmonyOS, něco jako třeba AOSP u Android komunity. Huawei ve druhé verzi vylepšil zabezpečení, rozpoznávání hlasu a také zrychlil datové přenosy mezi jednotlivými zařízeními.

V čem by dle vás mohl HarmonyOS uspět?

Zdroj: YouTube Huawei

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)