Zeon: osobní čistička vzduchu, ionizátor a bezdrátový reproduktor

zeon_ico

Zeon čistí, sleduje a ionizuje vzduch kolem vás. Je přenosný a kromě přísunu čerstvého a čistého vzduchu vám dovolí také poslouchat hudbu.

O chytrých čističkách vzduchu nepíšeme na našem portále poprvé. V listopadu vás například mohl zaujmout produkt Xiaomi Mi Air Purifier 2, v červnu jsme vám představili osobní přenosnou čističku Wynd. Dnes se budeme věnovat dalšímu projektu, který můžete podpořit na crowdfundingovém webu Kickstarter. Jmenuje se Zeon a kombinuje v sobě čističku vzduchu, ionizátor a bezdrátový reproduktor. Autoři slibují, že jejich výrobek odstraní ze vzduchu kouř, alergeny, prach a další znečištění.

Zeon: čistička, ionizátor a reproduktor Zeon: čistička, ionizátor a reproduktor

Ionizované částice kyslíku obsahují záporně nabitý iont. Nejde o nějakou “umělou chemii” – ionizovaný kyslík je přirozenou součástí našeho životního prostředí. Setkat se s ním můžete u moře, během bouřky, u vodopádů a v lesích. Podle řady zdrojů má takto obohacený kyslík prospěšné, ba dokonce léčivé účinky.

Ionizátor a jeho výhody

V dostatečně vysokých koncentracích dokážou záporné ionty vyčistit vzduch od spór plísní, pylů, zvířecích alergenů, pachů, cigaretového kouře, bakterií, virů, prachu a jiných nebezpečných částic. Záporné ionty se připojí k těmto kladně nabitým částicím, což způsobí, že bakterie, plísně, pyly a jiné alergeny se stanou příliš těžkými, aby zůstaly ve vzduchu. Následně spadnou na zem nebo přilnou k blízkému povrchu, čímž dojde k jejich odstranění ze vzduchu.

Zařízení 3 v 1 Zařízení 3 v 1

Použití ionizátoru má významný pozitivní dopad na lidi, kteří trpí sennou rýmou a dalšími sezónními alergiemi. Také astmatici zaznamenali rozdíly v kvalitě vdechovaného vzduchu po použití ionizátoru. Čističe vzduchu kombinované s ionizátorem mohou také pomoci zmírnit napětí a přispět ke zlepšení kvality spánku.

Osobní čistička vzduchu

Zeon odstraňuje znečišťujících látek z ovzduší, což je velmi užitečné pro lidi, kteří trpí astmatem nebo alergií. Kromě toho omezuje pasivní kouření, takže jeho výhody oceníte i v případě, že máte doma kuřáka. Přístroj lze propojit s aplikací v chytrém telefonu, v níž můžete sledovat aktuální stav ovzduší v okolí zařízení.

Osobní čistička vzduchu Osobní čistička vzduchu

Bezdrátový reproduktor

Poslední funkcí tohoto produktu “3 v 1” je bezdrátový reproduktor, který přes Bluetooth můžete připojit k jakémukoli telefonu či tabletu. Zatímco konvenční reproduktory přehrávají zvuk do jednoho směru, Zeon ho rozptýlí všude kolem sebe, tedy do 360 stupňů. Díky tomu můžete poslouchat písničky prakticky z libovolného místa v místnosti, navíc budete dýchat čistý vzduch. Umíme si představit, že by takové zařízení mohlo být například součástí relaxačního koutku, kde by uživatel v osvěžujícím ovzduší poslouchal uklidňující muziku.

Kdy, kde a jak Zeon pořídit?

Čistička, ionizátor a reproduktor Zeon je zatím ve stádiu funkčního prototypu a jeho autoři v tuto chvíli shánějí finance na rozjezd sériové výroby na serveru Kickstarter. První stovka sponzorů dostane jeden kus za relativně příjemných 89 dolarů (asi 2 140 Kč), do Česka je však nutné navíc připočítat poštovné ve výši 8 dolarů (cca 190 Kč).

Do konce kampaně zbývá ještě 28 dní, a pokud se podaří vybrat požadovanou částku 10 000 dolarů (cca 240 000 Kč), bude v prosinci zahájena výroba a první přispěvatelé mohou očekávat dodání produktu.

Zdroj: kickstarter.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)