Xiaomi Mi Air Purifier 2: Jak čistit vzduch s Androidem?

Xiaomi-Mi-Air-Purifier-2-ico

Čínská společnost Xiaomi představila novou verzi své čističky vzduchu Mi Air Purifier 2, jejíž prodej zahájí v pátek 27. listopadu. Zařízení bude stát 110 dolarů, tedy v přepočtu jen asi 2 800 Kč.

Xiaomi Mi Air Purifier 2 se proti předchozí verzi značně zmenšila – z původních 73,5 centimetrů na současných 52 centimetrů. Základna přitom zabírá menší plochu než jeden list formátu A4.

Porovnání rozměrů Xiaomi Mi Air Purifier a Mi Air Purifier 2 Porovnání rozměrů Xiaomi Mi Air Purifier a Mi Air Purifier 2

Přibližně o 20 % byl také snížen výkon přístroje, nicméně díky o 58 % vyšší účinnosti je novinka vhodná pro místnosti s plochou mezi 23 a 29 čtverečními metry. O 11 % byla snížena hlučnost a v nočním režimu tak přístroj produkuje hluk jen 30 decibelů.

Xiaomi Mi Air Purifier 2 ve znamení dvou ventilátorů

Změnila se také konstrukce čističky – patrně největším posunem je zvýšení počtu ventilátorů z jednoho na dva. Typy a umístění filtrů zůstaly nezměněny: plastová síťka, HEPA filtr a filtr s aktivním uhlím.

Xiaomi Mi Air Purifier 2 má dva ventilátory Xiaomi Mi Air Purifier 2 má dva ventilátory

Výkon Xiaomi Mi Air Purifier 2 je 330 metrů krychlových ta hodinu ve standardním a 388 m3/h v aktivním režimu (starší a větší model přitom zvládal až 406 m3/h). Přístroj zachytí až 99,5 %částic do průměru 0,3 mikrometru a zvládne vyčistit místnost o rozloze 23 m3 za deset minut.

V redakci jsme v květnu tohoto roku testovali předchozí model (výsledky najdete ve článku Xiaomi Mi Air Purifier – i vzduch lze čistit chytře) a redaktor Jan Dolejš tehdy jako největší klady viděl možnost ovládání mobilním telefonem, vysokou účinnost a tichý chod.

Zdroje: Hi-Tech, MIUI a HardwareZone.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)

+ Přidat článek

Další zajímavosti

+ Přidat článek