Žena si chtěla dobít kredit. Přišla o téměř 240 tisíc korun

smutná žena
  • Žena ze Slovenska přišla o více než 230 tisíc korun
  • Původně si chtěl dobít kredit v hodnotě 7 eur
  • Nefungovala ji aplikace operátora, tak se rozhodla použít vyhledávač

Slovenský web teraz.sk informoval o tom, jak byla žena zvláštním způsobem okradena o 10 000 eur, což je v přepočtu okolo 238 000 korun. Důvod? Chtěla si jen dobít kredit, jenže se stala obětí podvodu a poskytla hackerům přístup k internetovému bankovnictví.

Žena ze Slovenska si chtěla dobít kredit v hodnotě 7 eur (asi 160 korun) prostřednictvím aplikace svého operátora. Tu se ale nedařilo ani na několikátý pokus otevřít. Situace byla ale podle všeho naléhavá a tak se rozhodla dobít kredit přes internet. Po zadání dotazu do vyhledávače klepla na první výsledek. To ji stálo velkou sumu peněz.

„Klikla na první možnost a ta ji přesměrovala do nabídky a výběru bank, přes které mohla provést platbu kreditem. Oběť si vybrala možnost své banky, kde podle pokynů zadala své přihlašovací údaje do internetového bankovnictví. Po zadání údajů jí přišla SNS s osmimístným kódem,“ uvedla Silvia Šimková, tisková mluvčí Krajského ředitelství Policie v Bratislavě.

Policie rovněž okamžitě varovala veřejnost, aby nikomu nedávala své platební údaje/přihlašovací informace do bankovnictví. Možná se vám to zdá jako naprostá hloupost, ale méně zkušení uživatelé si nejsou skutečnosti, že podobné podvody existují vědomi. Pokud někoho takového máte ve svém okolí, rozhodně ho před podobnými nástrahami, které internet skrývá nezapomeňte varovat.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat třeba přes Google News, na Facebookové stránce a také na Instagramu. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Stali jste se někdy obětí podvodu?

Zdroj: teraz.sk

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)