TOPlist

5 tipů na zajímavé zboží z čínských obchodů #212: Levný SSD disk, sluchátka Xiaomi a další

levný SSD disk

Levný SSD disk, sluchátka Xiaomi Redmi AirDots, bezdrátová rychlonabíječka a další. Vítáme vás u dalšího dílu seriálu 5 tipů na zajímavé zboží z čínských obchodů, který je tu s vámi každou středu.

1) Levný SSD disk

Mezi našimi čtenáři je jistě spousta uživatelů počítačů a mnozí z nich své počítače buď přímo skládají nebo třeba čas od času upgradují. Dnes máme tip na levný SSD disk z Číny, který ale v recenzích sklízí pozitivní ohlasy. Za danou cenu nabídne totiž rozumnou rychlost i zpracování. Vzhledem k tomu, že se jedná o pevný disk, je samozřejmě důležitá i jeho spolehlivost. Protože se jedná opravdu o výhodný poměr cena/výkon, tento disk doporučujeme spíše jako externí nebo pro ukládání běžných dat (hry, filmy…).

Netac N600S – vlastnosti

 • kapacita: 720 GB
 • rozhraní: Sata 3
 • rychlost zápisu: 400 MB/s
 • rychlost čtení: 500 MB/

levný SSD disk

 

Cena: 1 710 Kč (GeekBuying)

– zaslal Richard Jelínek (celkově 2 tipy)

2) Brýle pro virtuální realitu

O virtuální realitě v mobilních telefonech se v posledních dnech příliš nemluví, což je ale velká škoda. Výkon telefonů totiž vzrostl, stejně tak má dnes většina telefonů gyroskop. Přibývají i aplikace, které tento prvek začínají využívat. Co si pořídit brýle, do kterých jen vložíte telefon, a můžete si tyto zajímavé aplikace a nástroje ihned vyzkoušet? Do tohoto headsetu je možné vložit telefony s úhlopříčkou displeje 4-6″.

VR brýle

Cena: 211 Kč (Aliexpress)

3) Xiaomi Redmi AirDots

Trh s bezdrátovými sluchátky neustále roste a všechny větší společnosti již na tento trend reagují. Výjimkou není samozřejmě ani Xiaomi, které produkuje výborná sluchátka se skvělým poměrem cena/výkon. Bylo tedy jen otázkou asi, kdy společnost vydá konkurenci k známým Airpodům od Applu. Jedním z modelů, kterými Xiaomi odpovědělo, jsou sluchátka Xiaomi Redmi AirDots, o kterých jsme vás informovali na začátku roku. V Číně se dají již bez problémů pořídit. Pokud tak chcete kvalitní sluchátka plně bez drátů a neutratit příliš peněz, Xiaomi Redmi AirDots budou skvělou volbou.

Xiaomi Redmi Airdots

Cena: 903 Kč (GearBest)

4) Xiaomi bezdrátová rychlonabíječka

U Xiaomi ještě zůstaneme a představíme si příslušenství, které se hodí těm, kteří mají telefon s podporou bezdrátového nabíjení. Přinášíme vám tip na originální bezdrátovou nabíječku od Xiaomi s výkonem až 20 W. Díky tomu je možné nabíjet telefony opravdu rychle i bezdrátově, i když se logicky stále nedostaneme na tak krátký čas dobití, jako nabídnou nejlepší „drátové“ rychlonabíječky. Výhodou je ale pohodlná obsluha – prostě jen telefon položíte na nabíječku.

Xiaomi bezdrátová nabíječka 20 W

Cena: 516 Kč (GearBest)

5) Držák na svítilnu na kolo

Posledním tipem ukončíme dnešní díl trochu letně, což se vzhledem k počasí určitě hodí. Pokud rádi jezdíte na kole a kvůli vysokým teplotám plánujete vyjet až v noci, bude se vám jistě hodit nějaký zdroj světla. Pokud vlastníte doma běžnou svítilnu, můžete ji díky tomuto držáku proměnit ve světlo na kolo. Po sundání ji pak logicky můžete dále používat jako běžnou svítilnu.

držák na svítilnu

Cena: 31 Kč (Aliexpress)

– zaslal Richard Jelínek (celkově 2 tipy)

Soutěž: Pošli nám svůj tip na čínské zboží a vyhraj zajímavé ceny!

Tento článek vznikl jako pokračování návodu Jak nakupovat z Číny. Zajímavých zboží v čínských obchodech jsou desítky až stovky, proto bychom chtěli ve stejném duchu pokračovat i nadále. Jelikož je o tento seriál velký zájem, rozhodli jsme se odměnit čtenáře, kteří pomohou s jeho tvorbou. Každý, kdo pošle šikovný tip, který použijeme v našem seriálu, se zařadí do soutěže. Vyhrají pak tři čtenáři, kteří zaslali nejvíce tipů, které použijeme v některých z nadcházejících dílů. Podívejte se také na speciál se 100 tipy.

O co budeme hrát?

 • 1. místo – cena v hodnotě 10 dolarů
 • 2. místo – cena v hodnotě 7 dolarů
 • 3. místo – cena v hodnotě 3 dolarů

xiaomi nabijecka-tipy z ciny


K odeslání svých tipů do dalšího dílu využijte soutěžní formulář.
[gravityform id=“43″ title=“true“ description=“true“ ajax=“true“]

5 tipů na zajímavé zboží – pravidla soutěže

 1. Soutěž pořádá server www.svetandroida.cz.
 2. Soutěže se mohou zúčastnit všichni občané České republiky a Slovenska.
 3. Do slosování budou zařazeni pouze ti soutěžící, kteří vyplní kontaktní údaje (jméno a příjmení, e-mail, odkaz na zboží) a potvrdí souhlas s pravidly soutěže.
 4. Každý 10. díl budou vybráni 3 výherci (ti, kteří zašlou nejvíce tipů, které se objeví v našich článcích), které budeme kontaktovat na uvedeném e-mailu za účelem získání adresy pro zaslání výhry.
 5. Vyhlášení proběhne po 216. díle seriálu.
 6. Každá osoba se může soutěže zúčastnit vícekrát, ovšem vždy s odkazem na jiné zboží. Duplicitní a podvodné záznamy budou ze soutěže vyřazeny, stejně tak účty založené pouze za účelem soutěže.
 7. Ze zákona se na výhry nevztahuje záruka.
 8. Pořadatel soutěže si vyhrazuje právo změnit pravidla, termín konání soutěže a ceny. Za výhry nelze obdržet finanční náhradu a nelze je vymáhat právní cestou.
 9. V případě, že výherce na informační e-mail o získání výhry neodpoví do 72 hodin od odeslání, bude automaticky vybrán výherce jiný a původnímu výherci nárok na výhru zaniká.

Předchozí díly seriálu 5 tipů na zajímavé zboží z čínských obchodů

Který z našich tipů vás zaujal nejvíce?

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)