10 tipů na zajímavé zboží z čínských obchodů #2

top

Po delší odmlce navážeme na úspěšný článek 10 tipů na zajímavé zboží z čínských obchodů. Opět si představíme velmi zajímavá příslušenství a šikovné „gadgety“, které stojí doslova pakatel, ale práci s telefonem velmi zpříjemní. Pojďme na to.

1) Virtuální 3D brýle pro váš telefon

Možná jste na našem serveru četli o velmi zajímavém zařízení Oculus, které vás vtáhne do virtuální reality. Tyto speciální brýle jsou vybaveny gyroskopem, který reaguje na pohyb vaší hlavy, a pomocí speciálního softwaru vám na displej promítne obraz, jako byste byli součástí promítané scény. Kdo Oculus vyzkoušel naživo, jistě uzná, že se jedná o skvělý zážitek. Takováto zařízení jsou ovšem velmi drahá, a proto pro vás máme skvělý tip – vyrobte si podobné zařízení pomocí vašeho telefonu! Díky speciální stavebnici stačí zasadit do brýlí váš telefon, spustit speciální aplikace a můžete si užít takřka stejný zážitek. A za znatelně menší cenu.

zboží-brýle-3D

Cena: 213 Kč (DealExtreme)

2) Prasátko, které podrží váš smartphone

Šikovných držáků na telefon není nikdy dost a nejvíce potěší ty, které jsou něčím zvláštní a výjimečné. Tento kousek z Číny připomíná prasátko, jehož hlavu tvoří přísavka pro záda telefonu. Dohromady tak tvoří stylový pár, díky kterému lze sledovat například filmy, aniž byste museli telefon ručně přidržovat. Silikonové prasátko je navíc velmi skladné.

zboží-prasátko-držák

Cena: 33 Kč (DealExtreme)

3) USB OTG kablík ve tvaru Androidu

Funkce USB OTG v telefonu je velmi šikovná – díky speciálnímu kablíku lze k vašemu smartphonu připojit další periferie, nejčastěji asi Flash disk, který rozšíří vaše interní úložiště. Kablíků existuje na trhu spousta a dají se snadno zakoupit i na našem trhu. Jeden z nich jsme vám přinesli také v minulém díle. I USB OTG kablík ovšem může připomínat stylové zboží a zároveň androidí systém. Díky malým rozměrům je tento výrobek navíc velmi skladný a vejde se tedy klidně i do peněženky.

zboží-usb-otg-android

Cena: 41 Kč (DealExtreme)

4) Sluchátka Xiaomi Piston 2 – za málo peněz hodně muziky

Tomáš Očadlý pro vás recenzoval povedená sluchátka od Xiaomi, která – podle jeho slov – nabídnou skvělý poměr cena/výkon a představují ideální doplněk k vašemu telefonu. Bohužel se nedají rozumně zakoupit na českém trhu, a proto se skvěle hodí do našeho článku s výběrem čínského zboží. Celou recenzi si můžete přečíst zde.

zboží-xiaomi piston

Cena: 481 Kč (DealExtreme)

5) Adaptér SIM, Micro SIM a Nano SIM

Každý to jistě znáte – zakoupíte nový telefon a najednou zjistíte, že vaše stávající SIM karta do telefonu nepasuje. Náš další tip na čínské zboží představuje sadu adaptérů, která vám s tímto problémem může pomoci. Tedy za předpokladu, že kartu potřebujete předělat na větší formát. V balení naleznete adaptéry z nejmenší NanoSIM až na kartu SIM standardní velikosti. Navíc dostanete sponku, pomocí které lze otevírat většinu „šuplíčků“ na SIM karty u mobilních telefonů.

zboží-adapter sim

Cena: 28 Kč (DealExtreme)

6) Univerzální stativ pro mobilní telefon

Pokud patříte mezi náruživé fotografy, kteří při své honbě za nejlepšími snímky využívají také mobilní telefony, může se vám další zboží z našeho seznamu hodit. S univerzálním stativem můžete uchytit jakýkoliv telefon, se kterým lze následně otáčet o 360°.

zboží-stativ

Cena: 93 Kč (DealExtreme)

7) Ochranný obal pro baterku Xiaomi

V minulém díle jsme vám doporučovali povedenou externí baterii od Xiaomi, která nabízí velmi kvalitní provedení, nadstandardní kapacitu a velmi lákavou cenu. Recenzi pro vás připravil Tomáš Očadly ve svém článku Baterie Xiaomi – 10 400 mAh v hliníkovém šasi. Pokud jste baterii zakoupili, mohlo by se vám hodit barevné pouzdro, které ochrání vaši baterii před mechanickým poškozením.

zboží-xiaomi obal baterie

Cena: 60 Kč (DealExtreme)

8) Dálková Bluetooth spoušť fotoaparátu

Mobilní telefony dnes dokážou vykouzlit velmi dobré fotografie, navíc je s sebou nosíme takřka neustále. Tvorba fotografií na cestách je tak velmi vítaným použitím mobilních miláčků. Pokud ovšem potřebujeme na fotografii zachytit i sami sebe ve správný okamžik, může nastat problém. Proto přicházíme s dalším tipem na zajímavé zboží z Číny – dálkovou Bluetooth spoušť.

zboží-bluetooth spoust

Cena: 85 Kč (Pandawill)

 9) Univerzální „selfie“ držák telefonu

Pro tvůrce „selfie“ fotografií máme další tip. Šikovný držák je univerzální, takže by měl bez problémů sedět na většinu mobilních telefonů. Díky němu lze z telefonu udělat fotoaparát pro tvorbu fotografií sebe sama. Využití si najde také při cestování v partě přátel, neboť vám umožní vytvořit jedinečné fotografie pro uchovávání vzpomínek na určitá místa.

zboží-selfie drzak

Cena: 263 Kč (DealExtreme)

10) Fitness náramek Xiaomi Mi Band

Poslední tip z našeho výběru rozhodně není úplnou novinkou na trhu, neboť chytré Fitness náramky jsou tu s námi už nějaký ten pátek. Xiaomi Mi Band je ovšem cenově o hodně výhodnější než srovnatelná konkurence, což z tohoto náramku činí velmi atraktivní zboží. A co vlastně Xiaomi Mi Band dokáže? Po celou dobu, co máte náramek na zápěstí, monitoruje denní aktivitu – chůzi, běh a spánek. Detailně tak budete mít přehled, kolik kilometrů za den nachodíte a jak kvalitní je váš spánek. Xiaomi Mi Band vydrží na jedno nabití až měsíc, což je skvělé. To vše navíc za velmi rozumnou cenu.

Xiaomi MiBand1

Cena: 745 Kč (Ibuygou)

Vzhledem k obrovskému počtu čínských obchodů je velmi pravděpodobné, že se zboží z našeho článku nalézá i v jiném obchodě s nižší cenou. Uvedli jsme pouze ověřené obchody, ze kterých jsme povětšinou dané zboží sami zakoupili. Pokud objevíte stejný výrobek s nižší cenou, dejte nám o tom vědět v komentářích. Rádi tipy na obchody rozšíříme. Děkujeme.

Máte nějaký zajímavý tip? Podělte se s námi

Tento článek vznikl jako pokračování návodu Jak nakupovat zboží z čínských obchodů. Zajímavých zboží v čínských obchodech jsou desítky až stovky, proto bychom chtěli ve stejném duchu pokračovat i nadále. Pokud jste tedy i vy sami našli či přímo zakoupili některé zajímavé zboží z Číny, podělte se, prosím, s námi v komentářích. Především vaše tipy mohou zaznít v dalším pokračování.

Předchozí díly seriálu 10 tipů na zajímavé zboží z čínských obchodů

Líbil se vám dnešní výběr 10 zajímavých zboží?

 

Chcete se stát součástí největší Android akce u nás a vyzkoušet si ta nejnovější zařízení našeho i zahraničního trhu? Registrujte se na Android RoadShow 2014.
registrace roadshow

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (43)