Baterie Xiaomi – 10 400 mAh v hliníkovém šasi (recenze)

xiaomi baterie nahledovy

Slabá výdrž dnešních baterií není nic neobvyklého. Proto pokud cestujete, externí baterie vám určitě přijde vhod. Jednou z možných variant je Xiaomi baterie. Firma Xiaomi je známá především díky svým telefonům, které slaví velký úspěch zejména na asijském kontinentu. Poslední dobou se však dostává i do podvědomí českých zákazníků, kteří se tak mohli setkat s nejedním telefonem této značky. Nedávno jsme vám představili sluchátka Xiaomi Piston, které nás svou kvalitou zpracování a cenou velice překvapily. Budeme podobně nadšení i u této baterie Xiaomi?

xiaomi baterie 10 400 mAh

V současnosti je baterie nabízena ve dvou variantách kapacit. Námi testovaná má 10 400 mAh a lze zakoupit i menší, 5 200mAh.

Obsah balení

Balení baterie je velice strohé a kromě samotné baterie obsahuje pouze krátký micro USB kabel, který slouží jak pro nabíjení telefonu z baterie, tak pro nabíjení samotné baterie. Adaptér do zásuvky bohužel v balení není, a tak jste odkázání pouze na vlastní.

xiaomi baterie - obsah baleni

Vzhled a dílenské zpracování

Xiaomi si vždy dávalo záležet na vzhledu. V případě baterie vsadila na zaoblené hrany a stříbrný povrch, který je téměř na chlup stejný tomu, co používá Apple u svých Macbooků. Celý povrch baterie je kovový a lehce se poškrábe, což ale Xiaomi vyřešilo velmi dobře. Na baterii si lze totiž zakoupit i silikonový obal v barvě, která vám nejvíce vyhovuje. Pokud se vám stříbrné provedení nelíbí, můžete si za mírný příplatek vybrat jednu z barevných variant baterie.

xiaomi a apple

Veškeré aktivní prvky se nachází na horní straně baterie. Nalezneme zde vypínací tlačítko, 4 indikační diody zobrazující nabití baterie, microUSB konektor pro nabíjení baterie a klasický USB pro nabíjení připojeného zařízení. Na spodní straně se nachází pouze specifikace včetně kapacity baterie (10 400 mAh).

xiaomi baterie barevne varianty

Specifikace

  • kapacita: 3,6V/10 400 mAh (37.44 Wh)
  • konektivita: microUSB, USB
  • vstupní napětí/proud: 5 V/2 A
  • výstupní napětí/proud: 5,1 V/2,1 A
  • doba nabíjení: 5,5 hodiny při 5V/2A nebo 12 hodin při 5V/1A
  • rozměry: 90,5 x 77 x 21,6 mm
  • hmotnost: 250 g

Zajímavostí je, že Xiaomi podrobilo baterii několika testům. Zajímavým výsledkem je například to, že baterie unese díky své konstrukci až 50 kg hmotnosti bez poškození. Zajímavým výsledkem je určitě i životnost. Baterie zaručí 5000 cyklů přes microUSB konektor a 1500 přes konektor klasického USB. Baterie je tvořena čtyřmi články, které dodává společnost LG a Samsung. Nejedná se tedy o žádné neznačkové baterie. Pokud byste však měli strach o své bezpečí, uklidní vás i fakt, že řídící elektroniku vyrábí renomovaná firma Texas Instruments a baterie je vybavena 9-násobnou ochranou proti nechtěnému poškození.

xiaomi baterie spodek a vrch

Praktický test

Baterii jsme samozřejmě podrobili testům, abychom se přesvědčili o tom, že specifikace Xiaomi nelžou. Nejprve jsme vyzkoušeli vybitou baterii nabít. Vybrali jsme si pro tyto účely 1A nabíječku a nabíjení tak trvalo téměř 14 hodin, což je lehce přes údaje dané výrobcem. Nabíjení při 2A již trvalo přibližně 6 hodin, což více méně odpovídá.

Xiaomi baterie nabijeni telefonu 1

K testu samotné kapacity baterie a rychlosti nabíjení připojeného zařízení jsme si vybrali telefon OnePlus One s kapacitou baterie 3 100 mAh. Telefon se nám podařilo nabít 2,5 x. Nabití do plné baterie trvalo přibližně 3,5 hodiny. Podle údajů na webu Xiaom je baterie schopna nabít Xiaomi Mi3 (3 050 mAh) také 2,5 krát. S tímto výsledkem jsme spokojeni, protože téměř na chlup odpovídá údajům daným výrobcem.

xiaomi baterie led

Kdy, kde a za kolik?

Baterii u nás seženete za necelých 700 Kč. Pokud však budete chtít ušetřit, je možné baterii zakoupit ze zahraničí za cenu kolem 500 Kč včetně poštovného.

Xiaomi baterie front

Závěr

Xiaomi baterie je povedený kus příslušenství pro váš chytrý telefon, který nabízí dobrý poměr cena/kapacita. To všechno je zabaleno do stylového hliníkového pouzdra. Telefon zvládne nabít 2,5-4,5krát a díky výstupnímu proudu 2 A také za poměrně krátkou dobu. Oceňujeme i pokročilou elektroniku, která umožňuje taktéž samotnou baterii nabíjet 2 A. Elektronika umožňuje nabíjení samotné baterie a připojeného zařízení zároveň po připojení nezbytných konektorů, což se sice moc nedoporučuje, ale pokud máte pouze 1 adaptér do zásuvky, tak tato možnost přijde vhod. Jako u všech jiných zařízení od Xiaomi, i zde platí, že kopií je plný internet, proto si vždy dávejte pozor, abyste nekoupili levnou kopii, u které nemusí odpovídat zmíněné parametry.

Klady

  • poměr cena/kapacita
  • vstup i výstup 2A

Zápory

  • náchylná k poškrábání
Tomáš Očadlý
O Autorovi - Tomáš Očadlý

Tomáš se narodil jako hračička, odjakživa utrácel své těžce ušetřené peníze za geekoviny, takže smartphony a tablety ho nemohly minout. Systém Android si ho našel… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (70)