Zátah na čínské aplikace: 8 tisíc jich zneužívalo osobní údaje a klamalo uživatele

nebezpecne aplikace cina

Čínské kontrolní úřady si v těchto dnech posvítily na škodlivé Android aplikace a hry. Podle informací agentury Reuters bylo odstraněno celkem 7 873 nebezpečných aplikací. Vývojáři těchto aplikací měli údajně zneužívat osobních dat uživatelů, krást hesla apod. Jenže mnozí čínský úřad kritizují za to, že šlo pouze o cenzuru, protože mezi zakázanými aplikacemi se objevila i známá hra Fruit Ninja.

Čínské úřady se zaměřily na aplikace a hry. 8 tisíc jich bylo zablokováno nebo vymazáno

Jednou z údajně škodlivých aplikací či her je i Fruit Ninja. Důvod zablokování je údajně v tom, že klamala uživatele a vynucovala platby. Nicméně minimálně verze hry z Google Play nic takového nedělá, takže je dost možné, že šlo o čínskou kopii hry, kterou úřady zakázaly. Další aplikace byly smazány kvůli krádeži osobních informací, spamování a stahování jiných aplikací na pozadí. Kromě toho se nařídilo čínským operátorům blokování těchto zakázaných aplikací. V neposlední řadě mělo být smazáno 7 milionů různých online informací, které se vztahují k aplikacím a hrám. To můžou být články, fotografie, příspěvky apod.

cinske aplikace

Čínský kontrolní úřad kampaň proti nebezpečným aplikacím zahájil v září minulého roku. Politická kontrola internetu se v Číně zpřísnila s nástupem prezidenta Si Ťin-pchinga. Velké problémy mají v Číně gigantické herní společnosti Tencent, NetEase apod. Čínský trh s videohrami, je největší na světě, nicméně vydávání her na tomto trhu není vůbec nic lehkého. Kontrolní úřady například v posledním roce nechtějí schvalovat takové množství her jako v minulosti.

Používáte v telefonu nějaké čínské aplikace, které nemáte z Google Play?

Zdroj: reuters.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)