5 tipů na zajímavé zboží z čínských obchodů #214: Levná IP kamera, Xiaomi svítilna a další

IP kamera

Levná IP kamera, Bluetooth receiver, Xiaomi svítilna a další. Vítáme vás u dalšího dílu seriálu 5 tipů na zajímavé zboží z čínských obchodů, který je tu s vámi každou středu.

1) Levná IP kamera

IP kamera se stala dnes rozšířeným způsobem, jak sledovat bezpečí svého domova, garáže apod. Tyto kamery se připojí do domácí sítě a jejich obraz je možné sledovat odkudkoliv pomocí mobilního telefonu. Cena je přitom rozumná. Pokud se vám IP kamera jeví jako výborný nápad a chtěli byste nějakou vyzkoušet, máme pro vás levné řešení. První tip představuje levná IP kamera, která zvládne HD či FullHD rozlišení (podle verze), je možné ji ovládat a sledovat odkudkoliv a má rovněž otočný objektiv. Cena pak začíná na necelých 4 stovkách.

IP kamera Besder – vlastnosti

 • objektiv: horizotální záběr 340°, vertikální 90°, infra přisvícení
 • konektivita: Wi-Fi 802.11/b/g
 • rozlišení: 720p / 1080p (podle verze)
 • úložiště: MicroSD (max 64 GB)
IP kamera

Cena: od 380 Kč (Aliexpress)

– zaslal Petr Vykouk (celkově 1 tip)

2) Powerbanka z článků 18650

Články 18650 jsou dnes hojně využívané v různých oblastech a můžeme se s nimi setkat velice často. Máte doma nějaké nevyužité články 18650 a přemýšlíte, jak s nimi naložit? Jednou z možností je vytvořit z nich powerbanku, k čemuž vám pomůže náš druhý dnešní tip. Do této powerbanky je možné vměstnat až 8 článků, nabíjecí proud je pak následně až 2 A. Potěší 2 USB výstupy i integrovaná svítilna. Displej prozradí aktuální nabití článků.

powerbanky 18650

Cena: 88 Kč (Aliexpress)

– zaslal Jiří Škvrna (celkově 1 tip)

3) Bluetooth receiver

Hledáte způsob, jak z drátového reproduktoru vytvořit bezdrátový, aniž byste jej museli vyměnit? Nebo si chcete v autě užít Bluetooth handsfree, ale vaše vozidlo má jen 3,5mm vstup? Na oba problémy pomůže stejné řešení – Bluetooth receiver. Ten se dokáže bezdrátově přes Bluetooth spojit s mobilním telefonem či notebookem a následně přenášet zvuk skrze 3,5mm jack. Napájení je řešeno skrze MicroUSB, integrovaná baterie však v případě potřeby vydrží až 8 hodin provozu. Pro přenos je připraven standard Bluetooth 5.0, potěší i tlačítko pro příjem či ukončení hovoru v případě použití jako handsfree.

Bluetooth receiver

Cena: 176 Kč (TinyDeal)

– zaslal Jozef Doliňák (celkově 8 tipů)

4) Xiaomi svítilna a powerbanka v jednom

Předposlední tip bude patřit společnosti Xiaomi. Je jím svítilna, která potěší světelným tokem až 240 lumenů, kompaktními rozměry i možností použití jako powerbanka. Integrovaná baterie má kapacitu 3350 mAh a díky USB kabelu lze připojit libovolné příslušenství k nabíjení. Vzhledem ke kapacitě se hodí spíše pro dobíjení chytrého příslušenství (Mi Band, chytré hodinky, sluchátka…), ale v případě nouze může doplnit i pár procent mobilnímu telefonu.

Xiaomí svítilna

Cena: 644 Kč (Aliexpress)

– zaslala Martina Mašková (celkově 2 tipy)

5) Stativ s přísavkami

Dnešní seriál zakončíme stativem, který se dá použít mnoha způsoby. Díky jeho flexibilitě je možné jej obmotat třeba kolem zábradlí, přísavky pak zase umožní připevnění na hladký povrch. Držák pro telefon zajistí, aby šel tento stativ snadno použít pro tvorbu fotografií či selfie mobilním telefonem.

stativ chapadlo

Cena: 205 Kč (TinyDeal)

– zaslal Jozef Doliňák (celkově 8 tipů)

Soutěž: Pošli nám svůj tip na čínské zboží a vyhraj zajímavé ceny!

Tento článek vznikl jako pokračování návodu Jak nakupovat z Číny. Zajímavých zboží v čínských obchodech jsou desítky až stovky, proto bychom chtěli ve stejném duchu pokračovat i nadále. Jelikož je o tento seriál velký zájem, rozhodli jsme se odměnit čtenáře, kteří pomohou s jeho tvorbou. Každý, kdo pošle šikovný tip, který použijeme v našem seriálu, se zařadí do soutěže. Vyhrají pak tři čtenáři, kteří zaslali nejvíce tipů, které použijeme v některých z nadcházejících dílů. Podívejte se také na speciál se 100 tipy.

O co budeme hrát?

 • 1. místo – cena v hodnotě 10 dolarů
 • 2. místo – cena v hodnotě 7 dolarů
 • 3. místo – cena v hodnotě 3 dolarů
xiaomi nabijecka-tipy z ciny


K odeslání svých tipů do dalšího dílu využijte soutěžní formulář.

---> Pro hlasování je potřeba se přihlásit! <---

5 tipů na zajímavé zboží – pravidla soutěže

 1. Soutěž pořádá server www.svetandroida.cz.
 2. Soutěže se mohou zúčastnit všichni občané České republiky a Slovenska.
 3. Do slosování budou zařazeni pouze ti soutěžící, kteří vyplní kontaktní údaje (jméno a příjmení, e-mail, odkaz na zboží) a potvrdí souhlas s pravidly soutěže.
 4. Každý 10. díl budou vybráni 3 výherci (ti, kteří zašlou nejvíce tipů, které se objeví v našich článcích), které budeme kontaktovat na uvedeném e-mailu za účelem získání adresy pro zaslání výhry.
 5. Vyhlášení proběhne po 216. díle seriálu.
 6. Každá osoba se může soutěže zúčastnit vícekrát, ovšem vždy s odkazem na jiné zboží. Duplicitní a podvodné záznamy budou ze soutěže vyřazeny, stejně tak účty založené pouze za účelem soutěže.
 7. Ze zákona se na výhry nevztahuje záruka.
 8. Pořadatel soutěže si vyhrazuje právo změnit pravidla, termín konání soutěže a ceny. Za výhry nelze obdržet finanční náhradu a nelze je vymáhat právní cestou.
 9. V případě, že výherce na informační e-mail o získání výhry neodpoví do 72 hodin od odeslání, bude automaticky vybrán výherce jiný a původnímu výherci nárok na výhru zaniká.

Předchozí díly seriálu 5 tipů na zajímavé zboží z čínských obchodů

Který z našich tipů vás zaujal nejvíce? Xiaomi budík?

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)