5 tipů na zajímavé zboží z čínských obchodů #213: Xiaomi budík, selfie tyč a další

Xiaomi budík

Xiaomi budík, selfie tyč 3v1, miniaturní WiFi klient a další. Vítáme vás u dalšího dílu seriálu 5 tipů na zajímavé zboží z čínských obchodů, který je tu s vámi každou středu.

1) Xiaomi budík

Společnost Xiaomi se již před pár lety vrhla do zajímavého segmentu příslušenství. Jedním z netradičních výrobků tohoto výrobce je chytrý Xiaomi budík. Ten se pyšní nejen elegantní konstrukcí a čitelným displejem, ale zvládá i něco navíc. Kromě běžné funkce alarmu či rádia dokáže být ovládán mobilní aplikací a je možné do něj psát například vlastní upozornění. Integrován je rovněž hlasový asistent, ten ale funguje zatím stále jen v čínštině.

Xiaomi budík – vlastnosti

 • konektivita: Wi-Fi, Bluetooth 4.0
 • rozměry: 12,62 x 2,70 x 6 cm
 • až 30 různých budíků
Xiaomi budík

 

Cena: 809 Kč (GearBest)

2) Nalepovací držák Baseus

V tomto seriálu si ukazujeme produkty od firmy Baseus pravidelně a ani dnešní díl nebude výjimkou. Dnes pro vás máme tip na zajímavé příslušenství – nalepovací držák či možná spíše nalepovací věšák. Ten je možné díky oboustranné lepící pásce připevnit na libovolné místo a stejně tak je na vaší fantazii, jak s ním naložíte. Může posloužit opravdu jako věšák doma či v autě nebo třeba jako doplněk pro organizaci kabeláže apod.

baseus držák

Cena: 78 Kč (4 kusy) (Aliexpress)

3) Xiaomi selfie tyč 3v1

Prázdniny a dovolené se blíží, a proto je tu tip na příslušenství, které se vám bude na cestách hodit. Je jím selfie tyč, která se ale zároveň může proměnit i v miniaturní stativ. Řadí se tak mezi výborné pomocníky na cestách, protože díky němu můžete v kombinaci s mobilním telefonem tvořit jedinečné fotografie. Do třetice má tento Xiaomi stativ rovněž bezdrátovou spoušť přes Bluetooth, takže můžete snímky spouštět i na dálku díky šikovnému ovladači.

Xiaomi selfie tyč

Cena: 424 Kč (Aliexpress)

4) Miniaturní WiFi klient

Bezdrátový internet skrze WiFi je dnes naprostým standardem. Stále ale můžete narazit na zařízení, které internetové připojení potřebuje, ale bezdrátovou konektivitou neoplývá. Příkladem je spousta televizí, které se sice dokážou připojit k internetu, ale jen skrze RJ45 kabel. Pokud ovšem nemáte možnost táhnout kabel, ale v místech je přítomen signál WiFi, může pomoci náš 4. tip. Tato nenápadná krabička se totiž dokáže chovat jako WiFi klient, tedy připojit se k bezdrátové síti a internet dále šířit kabelem. Díky USB lze tento produkt zapojit do televize pro napájení a pomocí RJ45 konektoru pak připojit televizi k internetu.

miniaturní wifi client

Cena: 201 Kč (Aliexpress)

5) Miniaturní USB 3.0 HUB

USB připojení je dnes hojně využíváno pro téměř všechno moderní příslušenství. Počítače ovšem nemusí mít vždy dostatek volných konektorů, a tak se čas od času hodí tzv. USB hub. Pokud se po nějakém poohlížíte, vyžadujete USB 3.0 standard a co nejmenší rozměry, poslední tip vás potěší.

miniaturní USB 3.0 hub

Cena: 150 Kč (GearBest)

Soutěž: Pošli nám svůj tip na čínské zboží a vyhraj zajímavé ceny!

Tento článek vznikl jako pokračování návodu Jak nakupovat z Číny. Zajímavých zboží v čínských obchodech jsou desítky až stovky, proto bychom chtěli ve stejném duchu pokračovat i nadále. Jelikož je o tento seriál velký zájem, rozhodli jsme se odměnit čtenáře, kteří pomohou s jeho tvorbou. Každý, kdo pošle šikovný tip, který použijeme v našem seriálu, se zařadí do soutěže. Vyhrají pak tři čtenáři, kteří zaslali nejvíce tipů, které použijeme v některých z nadcházejících dílů. Podívejte se také na speciál se 100 tipy.

O co budeme hrát?

 • 1. místo – cena v hodnotě 10 dolarů
 • 2. místo – cena v hodnotě 7 dolarů
 • 3. místo – cena v hodnotě 3 dolarů
xiaomi nabijecka-tipy z ciny


K odeslání svých tipů do dalšího dílu využijte soutěžní formulář.

---> Pro hlasování je potřeba se přihlásit! <---

5 tipů na zajímavé zboží – pravidla soutěže

 1. Soutěž pořádá server www.svetandroida.cz.
 2. Soutěže se mohou zúčastnit všichni občané České republiky a Slovenska.
 3. Do slosování budou zařazeni pouze ti soutěžící, kteří vyplní kontaktní údaje (jméno a příjmení, e-mail, odkaz na zboží) a potvrdí souhlas s pravidly soutěže.
 4. Každý 10. díl budou vybráni 3 výherci (ti, kteří zašlou nejvíce tipů, které se objeví v našich článcích), které budeme kontaktovat na uvedeném e-mailu za účelem získání adresy pro zaslání výhry.
 5. Vyhlášení proběhne po 216. díle seriálu.
 6. Každá osoba se může soutěže zúčastnit vícekrát, ovšem vždy s odkazem na jiné zboží. Duplicitní a podvodné záznamy budou ze soutěže vyřazeny, stejně tak účty založené pouze za účelem soutěže.
 7. Ze zákona se na výhry nevztahuje záruka.
 8. Pořadatel soutěže si vyhrazuje právo změnit pravidla, termín konání soutěže a ceny. Za výhry nelze obdržet finanční náhradu a nelze je vymáhat právní cestou.
 9. V případě, že výherce na informační e-mail o získání výhry neodpoví do 72 hodin od odeslání, bude automaticky vybrán výherce jiný a původnímu výherci nárok na výhru zaniká.

Předchozí díly seriálu 5 tipů na zajímavé zboží z čínských obchodů

Který z našich tipů vás zaujal nejvíce? Xiaomi budík?

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)