TOPlist

5 tipů na zajímavé zboží z čínských obchodů #58

zajímavé zboží

Čtvrtek – čas nákupů lahůdek z čínských obchodů. Dnes pro vás máme opět 5 tipů na zajímavé zboží – nabíječka a powerbanka v jednom, velmi levný Chromecast či univerzální držák k zásuvce.

1) Xiaomi powerbanka a nabíječka v jednom

Powerbanka se dnes hodí, o tom není potřeba polemizovat. Stejně tak používá mnoho z nás nabíjecí NiMH baterie do jiných přístrojů a potřebuje je čas od času nabít. Co zabít pomyslnou mouchu jednou ranou? Xiaomi nabíječka pro AA a AAA NiMH baterie se může jedním přepínačem proměnit v powerbanku, která dobije váš mobilní telefon či jiná zařízení.

Zde máme ovšem jedno upozornění – jelikož jsme tuto powerbanku a nabíječku nenašli na webu Xiaomi, možná se nejedná o originální výrobek. I tak je to ale zajímavé zboží.

Vlastnosti:

 • nabíječka NiMH baterií AA a AAA
 • možnost použít i jako powerbanka s USB výstupem
 • výstupní proud až 0,5 A
zajímavé zboží - powerbanka

Cena: 240 Kč (GearBest)

– zaslal Petr Zahradník (celkově 3 tipy)

2) USB kabel s vypínačem

USB kabel slouží většinou k dočasnému připojení. Co když ale přes USB napájíte zařízení, které samo o sobě vypínač nemá a nebaví vás již kabel ručně vytahovat? Pak si jednoduše pořídíte další zajímavé zboží z Číny – USB kabel s vypínačem. To vám umožní připojit libovolné zařízení a mít nad jeho napájením kontrolu.

Vlastnosti:

 • USB kabel s vypínačem
 • délka 28 cm
zajímavé zboží - USB kabel

Cena: 28 Kč (Aliexpress)

– zaslal Petr Zahradník (celkově 3 tipy)

3) Univerzální držák k zásuvce

Často se stane, že potřebujete telefon nabíjet v zásuvce, u které není žádný stůl či jiný nábytek. Pokládat telefon na podlahu je nepraktické a mnohdy i nebezpečné. Co to ale vyřešit nalepovacím držákem, který podrží telefon ve chvílích nabíjení? Jednoduše jej nalepíte na zeď či dlažbu a odložíte na něj mobilní telefon při nabíjení.

Vlastnosti:

 • nalepovací držák telefonu
 • možnost použití pro libovolný telefon
zajímavé zboží - univerzální držák telefonu

Cena: 96 Kč (Aliexpress)

– zaslal Michal Ševčík (celkově 1 tip)

4) Velmi levný Chromecast

Levné kopie zařízení Chromecast jsme to už měli, dnes se podíváme zatím na nejlevnější model v našich tipech. Tuto krabičku lze jednoduše zapojit do HDMI televizoru a bezdrátově s ní spojit mobilní telefon či notebook. Hravě tak můžete přenášet fotografie a prezentace, teoreticky i videa a hry, i když zde už bude jistě menší zpoždění. Za cenu okolo 2 stovek se ovšem jedná o zajímavou alternativu pro občasné použití či vyzkoušení.

Vlastnosti:

 • připojení do HDMI televizoru
 • USB napájení
 • podpora DLNA, Airplay a Miracast
zajímavé zboží - chromecast

Cena: 230 Kč (GearBest)

– zaslal Vít Fojtík (celkově 1 tip)

5) Stylová bezdrátová nabíječka Nillkin

Bezdrátové nabíjení se sice ještě stále nerozmohlo k většině uživatelů, přesto už s ním ale musíme počítat. Upřímně – většina bezdrátových nabíječek jsou prostě jen placky, které moc vábně nevypadají. Co to ale zkusit trochu jinak? Bezdrátová nabíječka Nillkin představuje zajímavé zboží, které na vašem stole rozhodně ostudu neudělá. A ještě vám nabije telefon.

Vlastnosti:

 • bezdrátová nabíječka (standard QI)
zajímavé zboží - bezdrátová nabíječka

Cena: 865 Kč (Geekbuing)

– zaslal Jozef Doliňák (celkově 4 tipy)

Soutěž: Pošli nám svůj tip na čínské zboží a vyhraj zajímavé ceny!

Tento článek vznikl jako pokračování návodu Jak nakupovat zboží z čínských obchodů. Zajímavých zboží v čínských obchodech jsou desítky až stovky, proto bychom chtěli ve stejném duchu pokračovat i nadále. Jelikož je o tento seriál velký zájem, rozhodli jsme se odměnit čtenáře, kteří pomohou s jeho tvorbou. Každý, kdo pošle šikovný tip, který použijeme v našem seriálu, se zařadí do soutěže. Vyhrají pak tři čtenáři, kteří zaslali nejvíce tipů, které použijeme v některých z nadcházejících dílů.

O co budeme hrát?

svítící USB kablík


K odeslání svých tipů do dalšího dílu využijte soutěžní formulář.
[gravityform id=“43″ title=“true“ description=“true“]

Pro zobrazení formuláře z mobilní aplikace přejděte prosím do webového prohlížeče.

Pravidla soutěže

 1. Soutěž pořádá server www.svetandroida.cz.
 2. Soutěže se mohou zúčastnit všichni občané České republiky a Slovenska.
 3. Do slosování budou zařazeni pouze ti soutěžící, kteří vyplní kontaktní údaje (jméno a příjmení, e-mail, odkaz na zboží) a potvrdí souhlas s pravidly soutěže.
 4. Každý 10. díl budou vybráni 3 výherci (ti, kteří zašlou nejvíce tipů, které se objeví v našich článcích), které budeme kontaktovat na uvedeném e-mailu za účelem získání adresy pro zaslání výhry.
 5. Další vyhlášení proběhne po 66. díle seriálu.
 6. Každá osoba se může soutěže zúčastnit vícekrát, ovšem vždy s odkazem na jiné zboží. Duplicitní a podvodné záznamy budou ze soutěže vyřazeny, stejně tak účty založené pouze za účelem soutěže.
 7. Ze zákona se na výhry nevztahuje záruka.
 8. Pořadatel soutěže si vyhrazuje právo změnit pravidla, termín konání soutěže a ceny. Za výhry nelze obdržet finanční náhradu a nelze je vymáhat právní cestou.
 9. V případě, že výherce na informační e-mail o získání výhry neodpoví do 72 hodin od odeslání, bude automaticky vybrán výherce jiný a původnímu výherci nárok na výhru zaniká.

Předchozí díly seriálu 10 tipů na zajímavé zboží z čínských obchodů

Který z našich tipů na čínské zboží vás zaujal nejvíce?

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)