5 tipů na zajímavé zboží z čínských obchodů #56

Zajimave zbozi z Ciny 56

Je to tu. Vytoužený čtvrtek a další nálož tipů na zajímavé zboží z čínských obchodů. Dnes je výběr různorodý – audio, držáky, gamepady i třeba ovladač. Jdeme na to.

1) Levný Bluetooth přijímač – proměňte své reproduktory v bezdrátové

Kabel je kabel, to platí stále. Jenže co když potřebujete příležitostně propojit reproduktory a zařízení, která jsou od sebe několik metrů a tahat kabel je nemožné? Řešením je zajímavé zboží z Číny, které stačí zapojit do 3,5mm konektoru reproduktorů, připojit USB napájení (nabíječka pro telefony, powerbanka, televize apod.) a připojit se k němu přes Bluetooth. Rázem se vaše reproduktory promění v bezdrátové. Tento přijímač je velmi levný a hodí se proto spíše pro příležitostné akce, pro kvalitnější poslech bychom museli investovat více.

Vlastnosti:

 • konektor 3,5 mm pro připojení do reproduktorů či sluchátek
 • USB napájení (powerbanka, nabíječka na telefony, USB z jiných přístrojů)
 • možnost připojení a přenos hudby přes Bluetooth
zajimave zbozi - bluetooth prijimac copy

Cena: 71 Kč (eBay)

– zaslal Tomáš Florian (celkově 1 tip)

2) Dálkový ovladač jako klíčenka

Televize, set-top box, DVD přehrávač či třeba monitor. To všechno jsou zařízení, která lze ovládat pomocí dálkového ovladače. Už vás nebaví, že je ke každému zařízen jiný ovladač, který je navíc tak velký, že by s ním šlo zabíjet komáry? Tak dobře, zmenšete jej a nechte si jen jeden. Stačí si jen objednat další zajímavé zboží – dálkový ovladač jako klíčenka. Získáte sice jen pár funkčních kláves, ale za to těch nejdůležitějších. A navíc – můžete ovladač brát všude s sebou a naladit se na libovolný přístroj. Můžete třeba trochu popíchnout štamgasty v hospodě při sledování fotbalu, ale doporučit to nemůžeme.

Vlastnosti:

 • miniaturní ovladač s infračerveným přenosem
 • tlačítka pro ovládání hlasitosti a přepínání programů
 • možnost naladit na více přístrojů
zajimave zbozi - ovladac

Cena: 25 Kč (Aliexpress)

– zaslal Lukáš Látal (celkově 4 tipy)

3) USB-C, MicroUSB i Lightning ve stylovém obalu

Používáte denně zařízení s různorodým datovým konektorem? Jednou Apple, pak Android s MicroUSB a potřetí novější USB-C? Proč s sebou nosit stále 3 různé kabely, když může posloužit jeden, který navíc vypadá stylově? Přesně takový je náš další tip. Do oku pohledného pouzdra se vměstnají všechny 3 konektory a samozřejmě i standardní USB-A, kterým lze všechny konektory napíchnout do PC či třeba powerbanku. Díky tomu, že lze přenášet proud až 3 A, nebude kablík limitem pro rychlé nabíjení.

Vlastnosti:

 • konektory USB-A, USB-C, MicroUSB a Lightning
 • ukryt ve stylovém pouzdře
 • maximální proud 3 A
zajimave zbozi - univerzalni kabel

Cena: 225 Kč (Aliexpress)

– zaslal Patrik Havlik (celkově 1 tip)

4) Držák telefonu či tabletu na stůl

Občas je potřeba podržet. Telefon či tablet dnes zvládne zobrazit nejrůznější a zajímavý obsah, ale právě nutnost jej pořád držet v rukou je limitující. Pokud chcete mít u svého stolu stále telefon na očích přesně tam, kde se vám zamane, a nechcete se ničím omezovat, vyzkoušejte další zajímavé zboží. Držák, který se připevní ke stolu. Jeho univerzální čelist lze připevnit k libovolnému stolu, konstrukce zároveň umožní připevnit telefon od úhlopříčky 4″ až po 10″ tablet. Můžete si jej následně umístit přesně tam, kde se to bude nejvíce hodit.

Vlastnosti:

 • univerzální držák na stůl
 • lze použít na telefony od 4″ a tablet do 10″
 • krk z hliníkové slitiny
zajimave zbozi - univerzalni drzak na stul

Cena: 278 Kč (Aliexpress)

– zaslal Petr Ženatý (celkově 1 tip)

5) Univerzální gamepad s držákem pro telefon i tablet

Dávno neplatí, že dobré hry jsou jenom pro počítač či konzole. I Android dnes podporuje spoustu povedených a graficky líbivých herních titulů. Navíc nejste omezeni a můžete hrát, kdekoliv vás napadne. I u mobilního telefonu ale platí, že pro pohodlnější hraní je potřeba gamepad. Separátních bezdrátových gamepadů je spousta, problém je ovšem v tom, že si telefon musíte někam položit a už nejste tak mobilní. Řešením je ale gamepad, který poslouží k ovládání her a zároveň jako držák, a to navíc univerzální pro telefony i tablety.

Pozitivní je, že gamepad můžete použít nejen k mobilnímu telefonu s Androidem, ale i na PC, takže „zabijete dva systémy jednou ranou“. Díky vestavěné baterii vydrží na jedno nabití až 20 hodin hraní, což je dobrá porce zábavy. Cena je sice o něco vyšší, na druhou stranu se jedná o produkt známé značky Ipega.

Vlastnosti:

 • gamepad, který slouží i zároveň jako držák přístroje
 • lze použít na telefony od 5″ a tablet do 10″
 • vlastní baterie, až 20 hodin hraní
 • podpora WinXP/Win7/Win8, Android TV Box, Android TV
zajimave zbozi - univerzalni gamepad

Cena: 666 Kč (Aliexpress)

– zaslal Vladimír Krásný (celkově 2 tipy)

Soutěž: Pošli nám svůj tip na čínské zboží a vyhraj zajímavé ceny!

Tento článek vznikl jako pokračování návodu Jak nakupovat zboží z čínských obchodů. Zajímavých zboží v čínských obchodech jsou desítky až stovky, proto bychom chtěli ve stejném duchu pokračovat i nadále. Jelikož je o tento seriál velký zájem, rozhodli jsme se odměnit čtenáře, kteří pomohou s jeho tvorbou. Každý, kdo pošle šikovný tip, který použijeme v našem seriálu, se zařadí do soutěže. Vyhrají pak tři čtenáři, kteří zaslali nejvíce tipů, které použijeme v některých z nadcházejících dílů.

O co budeme hrát?

svítící USB kablík


K odeslání svých tipů do dalšího dílu využijte soutěžní formulář.
[gravityform id=“43″ title=“true“ description=“true“]

Pro zobrazení formuláře z mobilní aplikace přejděte prosím do webového prohlížeče.

Pravidla soutěže

 1. Soutěž pořádá server www.svetandroida.cz.
 2. Soutěže se mohou zúčastnit všichni občané České republiky a Slovenska.
 3. Do slosování budou zařazeni pouze ti soutěžící, kteří vyplní kontaktní údaje (jméno a příjmení, e-mail, odkaz na zboží) a potvrdí souhlas s pravidly soutěže.
 4. Každý 10. díl budou vybráni 3 výherci (ti, kteří zašlou nejvíce tipů, které se objeví v našich článcích), které budeme kontaktovat na uvedeném e-mailu za účelem získání adresy pro zaslání výhry.
 5. Další vyhlášení proběhne po 56. díle seriálu.
 6. Každá osoba se může soutěže zúčastnit vícekrát, ovšem vždy s odkazem na jiné zboží. Duplicitní a podvodné záznamy budou ze soutěže vyřazeny, stejně tak účty založené pouze za účelem soutěže.
 7. Ze zákona se na výhry nevztahuje záruka.
 8. Pořadatel soutěže si vyhrazuje právo změnit pravidla, termín konání soutěže a ceny. Za výhry nelze obdržet finanční náhradu a nelze je vymáhat právní cestou.
 9. V případě, že výherce na informační e-mail o získání výhry neodpoví do 72 hodin od odeslání, bude automaticky vybrán výherce jiný a původnímu výherci nárok na výhru zaniká.

Předchozí díly seriálu 10 tipů na zajímavé zboží z čínských obchodů

Který z našich tipů na čínské zboží vás zaujal nejvíce?

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)