TOPlist

Končí další stránka, která umožňovala z Youtube stahovat klipy

Z Youtube stahovat lze, pro poskytovatele je to však nelegální

Určitě jste to někdy využili. Představte si, že potřebujete z Youtube stáhnout nějaké video popřípadě videoklip, či jen audio vaší oblíbené kapely, a využijete k tomu nějakou službu třetích stran. Tímto způsobem z Youtube stahovat klipy je pro stránku nelegální. Další na to nyní doplatila.

Z Youtube stahovat lze, pro poskytovatele je to však nelegální

Stránka YouTube-MP3.org, která umožňovala ripovat audio z populárního serveru Youtube skončila. Důvodem byla žaloba nahrávacích společností, mezi něž patřily například společnosti Sony, UMG nebo Warner Bros.

Důvodem podání hromadné žaloby bylo pochopitelně porušování autorských práv. Stránka totiž umožňovala z Youtube stahovat nelegálně audio stopy a této nebo podobné služby využívala až polovina mladých mezi 16- 24 lety.
Z Youtube stahovat lze, pro poskytovatele je to však nelegální

Podle žalobců tato stránka způsobila škodu na autorských právech až 150 000 dolarů, v přepočtu tedy více než 3 miliony korun. A to za každou písničku s celkem 304 uvedených na seznamu. Obě strany nakonec podepsaly dohodu, že doména se převede na žalující stranu. Stejně tak bude muset majitel těchto stránek zaplatit blíže nespecifikovanou kompenzaci.

Stahujete si videa z Youtube?

Zdroj: theverge.com

Radek Toman
O Autorovi - Radek Toman

Býval dobrým školitelem jednoho nejmenovaného elektra, ale namísto toho, aby využili jeho znalosti, zabili vášeň k elektru, kterou miloval. Obviněn ze zrady nyní projíždí Světem… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (16)