YouTube se zaměřuje na podcasty. Vznikla nová stránka

YouTube Podcasty Podcasts nová stránka

Stále populárnější podcasty nejsou na YouTube žádná novinka. Dokonce na něm díky obrazovému doprovodu mají o “rozměr” víc než třeba na Spotify či na dalších platformách, což má jistě nemalé množství příznivců. Orientovat se v nabídce tohoto druhu pořadů je ale na populární video platformě trochu nešikovné. Určitě si to uvědomuje také Google, který se rozhodl vytvořit novou sekci, která i jako stránka s vlastní adresou podcasty reprezentuje.

YouTube Podcasty Podcasts nová kategorie

Na nově vzniklý web, který ale zatím podle všeho není dostupný v ČR, vede URL youtube.com/podcasts. A také nová dlaždice v sekci Prozkoumat (Explore) v levém menu. Na stránce je pak k dispozici dělení podle autorů, oblíbenosti, doporučení a témat. Tato nová sekce už dostává prostor i v mobilní aplikaci, kde ale zatím podcasty mají jen klasické video ovládání namísto tlačítek pro audio.

YouTube
YouTube

Další zdokonalování a také úpravy pro aplikaci YouTube Music můžeme brzy očekávat. Předpokládá se také, že nová kategorie nejspíš pohltí dosavadní aplikaci Google Podcasty.

Na které platformě posloucháte podcasty?

Zdroj: 9to5

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)