TOPlist

Konečně! YouTube po letech přidává vlastní miniatury playlistů

youtube thumbnails
  • U playlistů přibude nová možnost vlastních thumbnails
  • Funkce je zatím součástí beta verze nové aktualizace
  • Dnes můžete volit jen z již existujících miniatur

Je to skoro neuvěřitelné, ale na YouTube není dodnes možné vytvářet vlastní thumbnails (miniatury) u playlistů. Největší platforma pro sdílení videí dává svým uživatelům jen několik obecných možností, jak si playlisty označit, ale klasické thumbnails s vlastní grafikou si k nim nahrát nemůžete, což se snad brzy změní.

Jak zjistil AssembleDebug společně s Android Authority, v nejnovější chystané aktualizaci v19.26.33 beta nejspíš tato možnost přibude. Konečně tak každý bude moci nahrát jakožto miniaturu úplně cokoliv – svou fotku, vygenerovaný obrázek, grafiku…

O tom, že se něco podobného skutečně chystá, svědčí následující část chystaného kódu:

com.google.android.apps.youtube.app.playlist.customthumbnail.CustomThumbnailCreationActivity

Podivuhodné je, že v současnosti si thumbnails můžete volit jen pokud nahráváte nějaké video – u něj může být tato ikonka jakákoliv. Ale jakmile si vytvoříte seznam videí, tedy playlist, máte smůlu. Thumbnail se vygeneruje automaticky, a to podle prvního videa v playlistu. Aktuálně vám YouTube dá maximálně možnost vybrat si jinou miniaturu od jiného videa. Nicméně to funguje pouze na webu – v mobilu máte smůlu.

YouTube
YouTube

Vedení YouTube se zatím nijak nevyjádřilo, kdy tuto funkci zprovozní a jestli vůbec. Od beta verze 19.26.33 totiž může být k reálné implementaci velmi dlouhá cesta. Přesto je vidět, že YouTube na různých vylepšeních své služby intenzivně pracuje – nedávno zavedlo možnost stabilizace zvuku u videí na Google TV/Android TV, kdo budoucna zase plánuje generátor hudby založený na AI.

Využili byste možnost vybírat si vlastní thumbnails?

Zdroje: Android Authority

Jana Skálová
O Autorovi - Jana Skálová

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)