YouTube a obvinění ze špionáže občanů EU! Jedná se detekci blokování reklam

YouTube porušuje práva EU
  • Expert na ochranu soukromí podává trestní oznámení na Youtube kvůli blokování reklam
  • Tvrdí, že platforma používá nezákonné sledovací skripty k odhalování blokátorů reklam
  • Tyto praktiky jsou v rozporu s právem EU

YouTube nedávno zavedl opatření, které se setkalo s celosvětovou kritikou, a to v podobě zákazu reklamních blokátorů na své platformě. A kvůli tomu přichází Alexander Hanff, který je považovaný za odborníka na soukromí, s podáním stížnosti na streamovací platformu. Informoval irskou národní policii o svém záměru podat trestní oznámení a tvrdí, že policie uznala jeho stížnost a žádá o dodatečné informace.

Hanff tvrdí, že platforma používá nezákonné sledovací skripty k odhalování blokátorů reklam, což považuje za špionáž občanů EU. Podal také občanskou stížnost proti systému dotazování prohlížeče, který identifikuje blokátory reklam. Regulační úřad požádal společnost Google o vyjádření a očekává, že společnost vydá prohlášení k těmto obviněním.

Uživatelé, kteří i přes varování stále nedodržují pravidla, budou rovněž zablokováni, pokud si nevypnou blokování reklam nebo se nepřihlásí k odběru služby Youtube Premium. Hanff doufá, že jeho trestní oznámení pošle společnosti Google jasný signál o nutnosti ukončení praktik, které jsou v rozporu s právem EU. Argumentuje, že podle evropského práva je vyžadován souhlas pro provádění jakýchkoli zbytečných interakcí, včetně skriptů, které spouští k detekci blokátorů reklam.

Co si myslíte o zákazu blokátorů na YouTube?

Zdroj: The Verge

Zuzana Přibylová
O Autorovi - Zuzana Přibylová

Od dětství ji fascinovaly nejnovější technologie, počítače a veškeré druhy herních konzolí. S PlayStationem 1 a později Xboxem 360 začala její vášeň pro herní svět,… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)