Chcete se na YouTube zbavit nezajímavých videí? Ukážeme, jak na to

nechtěná videa youtube domovská stránka

Nabízí vám domovská stránka na YouTube nezajímavá videa? Vývojářský tým této multimediální platformy přinesl již v červnu řešení. Díky nové volbě můžete algoritmu sami pomoci rozpoznat, která videa a kanály vás zajímají a které nikoliv. Kde je najít a jak je používat?

Označte na YouTube nezajímavá videa a sledujte jen to, co skutečně chcete

Domovská stránka na YouTube se svým návštěvníkům snaží nabízet pouze obsah, který je zajímá a baví. Ne vždy se to však úplně daří. Může se tak stát, že se vám na domovské stránce i v následujících videích neustále zobrazují i videa s tématy, které vás nezajímají. Vývojáři v červnu přišli s krokem, který uživatelům umožňuje zobrazovaný obsah upravit dle vlastních požadavků.

YouTube
YouTube

K tomu, abyste na YouTube mohli nezajímavá videa označit, stačí rozkliknout ikonu tří teček u jednotlivých videí. K volbě „Nezajímá mě“, nově přibyla možnost „Nedoporučovat kanál“. První varianta, která na YouTube funguje už nějakou dobu, je určena pro zákaz jednotlivých videí. „Nedoporučovat kanál“ pak platí pro celý kanál autora. Ve vašem výběru by se tak již neměla zobrazovat žádná videa z daného zdroje.

Tuto možnost můžete aktuálně využívat pouze v YouTube aplikaci pro Android, do webové verze by se však měla dostat v následujících několika týdnech. Spolu s dalšími novinkami, jako je ovlivnění zobrazovaných reklam. Tato možnost je prozatím k dispozici pouze na iOS.

Vyhovuje vám aktuální výběr videí na YouTube?

Zdroj: YouTube blog

Barbora Koďousková
O Autorovi - Barbora Koďousková

Už jako malá propadla kouzlu počítačů a probouzejících se technologií. Své nejnovější poznatky vždy nadšeně sdílela se svým okolím. Přes svůj první, tlačítkový telefon Ericsson… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (11)