YouTube Music umožní přehrávání lokálních skladeb. Google Play Music to má za pár

YouTube Google Play Music přehrávání lokálních skladeb

Streamovací platforma YouTube Music brzy přebere jednu důležitou funkci, kterou doteď v Google rodině poskytovala jen sesterská Play Music. V betaverzi aplikace YouTube Music se objevila možnost pro přehrávání lokálních skladeb, které mají uživatelé uložené v telefonu. Jde o jeden z důležitých kroků v pokračující snaze převést uživatele mezi těmito platformami a na závěr službu Play Music ukončit. O plánech migrovat uživatele a funkce na YouTube Music se oficiálně hovoří už od roku 2018.

youtube music hudba google play

Zavedení zmíněné funkce je významným motivem pro přechod mezi platformami. Možnost přehrávání lokálních skladeb na YouTube Music je důležitým milníkem na cestě za zvýšením počtu uživatelů. Dosavadní nemožnost pustit si uložené skladby v telefonu a vytvářet si vlastní knihovny a playlisty byl nejspíš jeden z posledních důvodů, proč lidé mezi nástroji nepřecházeli tak, jak si možná původně Google představoval.

Google Play Music

Google (Play) Music vznikla v roce 2011 za účelem uložení skladeb na cloud a zpětného streamování. Později se ke službě přidal také obchod, ve kterém je možné hudbu nakupovat. Když se před dvěma roky začalo mluvit o plánovaném přechodu mezi Google Play Music a YouTube Music, o možnost přehrávat hudbu uloženou v telefonech se mnozí uživatelé strachovali. Zástupci Googlu ale uživatele ubezpečili, že s migrací uživatelských účtů dojde společně s přesunem preferencí, knihoven a playlistů také spuštění této možnosti. Zdá se, že je to za rohem.

Používáte jednu z těchto služeb? Nebo obě?

Zdroj: 9to5

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)