YouTube Music nabízí upravené přehrávání hudby i bez videa

youtube music audio only mode

YouTube se svým obsahem vždy soustředil převážně na videa. I přes tento fakt se však tato multimediální platforma stala pro řadu uživatelů nejsnazším způsobem, jak poslouchat na počítači i na mobilu hudbu. Většina z nich pak YouTube používá jako kulisu na pozadí, jako klasický hudební přehrávač. K tomuto faktu nyní přihlíží YouTube Music, který svým uživatelům umožňuje přehrávání hudby bez doprovodného klipu, nebo videa.

YouTube Music
YouTube Music

Přehrávání hudby bez videa, nebo s videem? Na YouTube Music si můžete vybrat

Služba YouTube Music je tak nově obohacena o přepínač, který zapne takzvaný „audio mode“. Podpora přehrávání videí k hudbě z aplikace samozřejmě nemizí. Obrazovka pro přehrávání je pouze nově obohacena o dvě záložky – video a song, přičemž mezi nimi můžete libovolně překlikávat. Oba režimy pak můžete plynule střídat, přehrávání bude pokračovat vždy od místa, kde jste skončili. Videa jsou stejně jako předtím dle továrního nastavení zobrazována v rozměrech klasické podoby náhledu coveru alba, případně konkrétní písně, přičemž se převrácením obrazovky rozšíří přes celý displej.

Tlačítko pro spuštění audio režimu a přepínání mezi videem a zvukem je podle slov YouTube dostupné pro více jak pět milionů skladeb. Funkce, která do YouTube Music přidává možnost přehrávání hudby bez videa by se měla již pomalu šířit do všech aplikací pro uživatele s prémiovým účtem YouTube, nebo YouTube Music a to jak na zařízení s Androidem, tak pro uživatele iOS.

Líbí se vám novinka, nebo si myslíte, že je zbytečná?

Zdroj: 9to5Google

Barbora Koďousková
O Autorovi - Barbora Koďousková

Už jako malá propadla kouzlu počítačů a probouzejících se technologií. Své nejnovější poznatky vždy nadšeně sdílela se svým okolím. Přes svůj první, tlačítkový telefon Ericsson… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)