Boj o gaming scénu trvá. YouTube vyrukuje s novými emotikony

YouTube Live gaming emotikony

V oblasti živého vysílání hraní her je v tuto chvíli neoddiskutovatelnou jedničkou platforma Twitch. Ta se na tento trůn dostala před lety díky celkově přívětivému “gamerskému” prostředí a fajn funkcím, které přenosy zpříjemňují jak autorům, tak i divákům. Jelikož jde o video na internetu, pokouší se v této oblasti samozřejmě urvat kus pozornosti také gigant YouTube.

YouTube
YouTube

Jeho snaha přiblížit se Twitchi přitom často vede k zavedení funkcí, které už konkurent dávno má. Potvrzují to i nově přidané “gaming” emotikony, které se nyní dají posílat v chatu u živého vysílání. Pro účely zpestření sledování herních přenosů je vytvořili tři umělci a jsou k nalezení v nově přidané nabídce nazvané YouTube. Služba do ní chce časem přidávat reakce spojené i s dalšími tématy.

YouTube Live gaming emotikony ukázka animace

“Začínáme s emotikony vytvořenými pro gaming, ale v budoucnu chceme přinést ještě více témat. Takže zůstaňte naladěni na emotikony pro ještě více komunit!” uvádí na blogu tuto novinku Google.

YouTube Live gaming emotikony ukázka

Sada nových animovaných reakcí je dostupná v chatu živého vysílání pod ikonkou smajlíka. Zobrazuje se jako první skupina emotikonů, případně jako druhá po sadě reakcí, kterou má kanál nastavenou jako vlastní. I tyto emotikony mají vlastní názvy, skrze které se dají rychle přidávat pomocí dvojteček.

Sledujete herní přenosy? Kde?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)