YouTube připravuje automaticky překlad pomocí Google Překladače. Jak to bude fungovat?

youtube automaticky překlad

YouTube pracuje na revoluční možnosti, jak zpřístupnit svůj obsah všem uživatelům v jejich přirozeném jazyce. Zdá se, že automatický překlad na YouTube bude zahrnovat všechen obsah populárního video portálu. Jak to bude fungovat a co všechno bude přeloženo?

Některým uživatelům se začala zobrazovat ikona Google Překladače u videí na portále YouTube. Novinka dokáže kompletně přeložit obsah do jazyka uživatele. Přeložen je titulek videa, popis videa i titulky k videu. Vše přitom probíhá plně automaticky. Zpráva zatím pochází od uživatele, kterému se zobrazila možnost překladu z angličtiny do portugalštiny, ale není důvod proč by měl být u jiných jazyků problém. Na obrázcích si můžete u titulku videa všimnou malé ikony Google Překladače.

YouTube
YouTube
Google Translate
Google Translate

Zajímavé je i to, že automatický překlad na YouTube se objevil uživatelům jak ve webovém prohlížeči, tak v prostředí mobilní aplikace. Velká část kvalitního obsahu je na YouTube stále především v angličtině a Google by tak mohl zpřístupnit tento obsah obrovskému počtu uživatelů, kteří angličtinu neovládají. Z této novinky tak budou mít užitek uživatelé, tvůrci a samozřejmě i Google.

youtube automaticky překlad na webu

Jak často sledujete zahraniční obsah na YouTube?

Zdroj: androidpolice

Petr Ludvík
O Autorovi - Petr Ludvík

Se smartphony jsem začal v roce 2004. Můj první Android byl T-Mobile G1 (2009). Vystřídal jsem většinu telefonů Google Nexus a Pixel. Posledních deset let… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)