YouTube bude mazat videa, která souvisejí s 5G a koronavirem. Zamezí tak dezinformacím

youtube 5g koronavirus

Po nedávných událostech souvisejících s konspirační teorií, která říkala, že má koronavir na svědomí výstavba nových 5G sítí po celém světě se nyní YouTube rozhodl, že bude mazat videa, která budou tuto teorii jakkoliv propagovat. Informoval o tom kanál BBC, který získal informace z první ruky.

Asi víte, že si tato teorie v posledních týdnech získala poměrně velkou popularitu a lidé kvůli ní dokonce ničí 5G vysílače. Na Facebooku se kromě toho objevují videa, která podněcují k dalšímu násilí a ničení všeho, co je s 5G spojené. Včetně telefonů. Samozřejmě jsou tyto teorie naprostou hloupostí.

Již v minulosti se potvrdilo, že 5G frekvence není dostatečně silná, aby poškodila živé buňky. Je dokonce slabší, než elektromagnetické záření slunce. Mluvčí YouTube uvedl, že videa, která propagují lékařský nepodložené informace co se týče prevence proti koronaviru budou okamžitě odstraněna.

Rozhodl se YouTube v kauze 5G vs. koronavirus správně?

Zdroj: phonearena.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (16)