YotaPhone 3: e-ink displej v mobilu do propadliště dějin ještě nemíří

yotaphone-3-e-ink-displej-v-mobilu-do-propadliste-dejin-jeste-nemiri-ikona

Ačkoli první generace telefonu YotaPhone, který měl na zadní straně e-ink displej, vzbuzovala ve své době značný rozruch, díru do světa tato značka neudělala. O druhou generaci tohoto netradičního mobilu byl malý zájem, takže značku v říjnu 2015 od Rusů koupili Číňané. Od té doby nastalo to, čemu se říká „ticho po pěšině“. Narušil ho až komentář k fotce na oficiálním kanále na sociální síti Instagram. V něm společnost tvrdí, že nadále vyvíjí třetí generaci tohoto telefonu, označovanou neoficiálně jako YotaPhone 3.

Zatím nejsou známy žádné podrobnosti o tom, kdy bychom se novinky měli dočkat. Celá zpráva působí spíše dojmem, jako by majitel značky chtěl připomenout, že neskončila v propadlišti dějin. Ostatně posuďte sami: „Děkuji za Váš zájem o naše výrobky. V současné době vyvíjíme třetí generaci smartphonu. Sledujte nás na naší oficiální skupině. S pozdravem, tým YotaPhone.“

Také YotaPhone 3 bude mít e-ink displej Také YotaPhone 3 bude mít e-ink displej

Také YotaPhone 3 bude mít e-ink displej

Samozřejmě není jisté, že se novinka bude jmenovat právě YotaPhone 3. Souvislost s odkazem na „třetí generaci“ ale naznačuje, že se výrobce této značky nevzdá. Další otázkou je, zda se jedná o zařízení, jehož vývoj začal již v květnu 2015 v Rusku, nebo jestli Číňané přijdou s něčím úplně novým. V roce 2015 se také vedly diskuze o tom, zdali operačním systémem bude Android, nebo Sailfish OS od Jolly, který aktuálně nasazuje Sony. Dle původních informací měl YotaPhone 3 spatřit světlo světa v průběhu loňského roku, nicméně po odkoupení čínskou firmou ZTE k tomu nakonec nedošlo.

Původní YotaPhone byl představen v roce 2013 jako vůbec první chytrý telefon se dvěma obrazovkami. Primární obrazovka velká 4,3″ nabídla rozlišení 720p, stejně velký displej na zadní straně zobrazoval ve stupních šedi (viz naše recenze YotaPhone C9660 – telefon se čtečkou knih na zádech). V prosinci 2014 následovala druhá generace modelu, který přinesla větší 5″ displej s rozlišením 1080p na jedné straně a druhou obrazovku velkou 4,7 palců na straně druhé.

Lze předpokládat, že i třetí generace smartphonu přijde s tradičním LCD displejem na přední a e-inkovým na zadní straně. Očekáváme aktuální technické specifikace a nové schopnosti, díky kterým by toto zařízení mohlo získat stejně velkou pozornost, jako jeho předchůdci. Mluví se například o procesoru Qualcomm Snapdragon 821, lepším fotoaparátu a větší baterii. Jako operační systém by mohl být použit aktuální Android 7.0 Nougat.

Zajímá vás, s čím přijde YotaPhone 3?

Zdroje: androidheadlines.com, gizmochina.com, phonearena.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

Karel Kilián je zkušený technický redaktor a copywriter s bohatou praxí v oblasti informačních a komunikačních technologií. Jeho kariéra začala na pozici prodavače, odkud postupně… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)