Yota Phone se dvěma displeji se vrací s novým modelem

yota phone 3 eink displej

Výrobce telefonů Yota přinesl už před lety telefon se dvěma displeji. Nyní se poprvé na veřejnosti ukázala již třetí generace Yota Phone, opět přináší E-Ink displej na zádech telefonu.

Yota Phone 3 má i zajímavé specifikace

Předchozí model Yota Phone 2 se na trh dostal na konci roku 2014, takže bylo na čase, aby společnost vydala modernější verzi, která bude konkurence schopná a co alespoň můžeme vyčíst ze specifikací, tak se to docela daří. Na přední straně je 5,5” velký AMOLED displej s Full HD rozlišením. Zadní strana pak má 5,2” velký E-ink displej, a to i se třemi tlačítky pro ovládání Androidu.

Telefon už je také vybaven čtečkou otisků prstů, která je zabudována do tlačítka na přední straně. O výkon se stará Snapdragon 625, což je taková jistota pro telefony střední třídy, procesor nabízí dostatek výkonu ke každodenní práci. Paměť RAM se zastavila na hodnotě 4GB. Úložiště může být buď 64 nebo 128 GB. Zadní fotoaparát má 13 MPx, přední selfie kamerka pak 12 MPx.

Rovnou z krabice běží telefon na Androidu 7.1.1 Nougat, má také vlastní nadstavbu YotaOS 3.0. Baterie má kapacitu 3 300 mAh, nechybí ani USB typ C. Naopak mu chybí 3,5 mm jack. Začíná se prodávat v záři, a to za cenu zhruba 8 000 Kč bez DPH, respektive 10 500 Kč za 128 GB verzi. Dostupnost v Česku zatím nebyla oznámena, nicméně předchozí modely této značky se u nás prodávaly.

Co říkáte na telefony značky Yota? Pořídili byste si někdy telefon s E-ink displejem?

Zdroj: gsmarena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)