YotaPhone 2 – pokračování telefonu se dvěma displeji (konečně) představeno

yotaphone 2

Ruská společnost YotaPhone nás s oficiálním představením modelu YotaPhone 2 napínala opravdu dlouho. Tento telefon byl totiž k vidění již v únoru na MWC 2014 v Barceloně, ale představen až nyní. Je proto trochu s podivem, že jsme se žádných změn nedočkali a víme tedy již o telefonu téměř vše. Po vzoru prvního modelu, který jsme pro vás recenzovali v samostatném článku YotaPhone C9660 – telefon se čtečkou knih na zádech, obsahuje i druhá generace dva displeje. Přední displej s technologií AMOLED nabídne úhlopříčku 5″ a Full HD rozlišení, zadní pak úhlopříčku 4,7″, qHD rozlišení (540 x 960) a technologii e-ink, kterou můžete znát z elektronických čteček knih. YotaPhone 2 je poháněn postarším, ale stále výkonným, procesorem Snapdragon 800, kterému sekunduje 2GB RAM paměť, 32GB vnitřní úložiště a 8MPx fotoaparát. Ve výbavě nechybí ani NFC, Bluetooth 4.0, LTE či 2500mAh baterie.

YotaPhone-2

Zapracovalo se také na rozměrech a konstrukci – YotaPhone 2 je příjemně zaoblený, vypadá mnohem moderněji a potěší rovněž tloušťka pouze 8,9 mm a nízká hmotnost 140 gramů. Zadní displej by měl nově umět některé nové funkce, čemuž dopomůžou speciálně navržené aplikace, které dokáží zobrazovat informace na druhý displej. Zobrazení notifikací a libovolného snímku obrazovky na druhém displeji jsou samozřejmostí. YotaPhone 2 nepotěší svou startovní cenou – 860 dolarů, tedy v přepočtu cca 19 300 Kč.

http://youtu.be/HyEvMwMI2JA

zdroje: cnet.comdroid-life.comphonearena.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)