Ruský výrobce netradičních telefonů YotaPhone zbankrotoval

yotaphone bankrot yota devices

Někteří z vás si určitě budou pamatovat netradiční telefony YotaPhone, které měly dva displeje. První z modelů jsme dokonce recenzovali u nás na webu. Další telefony od této společnosti už ale velice pravděpodobně neuvidíme. Ruská společnost Yota Devices, která ze telefony stojí, oznámila bankrot.

YotaPhone téměř nikdo nekupoval. A to ani na domácím ruském trhu

Podle ruských médii je důvodem bankrotu prohraný soudní proces, kdy se společnost Yota Devices soudila se společností Hi-P Singapore. U této společnosti si Yota Devices nechala telefony montovat. Jenže ruská společnost odmítla již vyrobené telefony převzít a pravděpodobně zaplatit. Škoda šla až do výše 126 milionů dolarů. Společnost HiP Singapore nakonec souhlasila s dohodou o zaplacení 17 milionů dolarů.

YotaPhone náhled

Jenže ani to se nakonec nestalo. A nedá se ani moc divit. Jak informuje server Financial Times, prvních dvou modelů se prodalo pouhých 75 tisíc kusů. Společnost měla problémy dostat telefon na americký trh a na konci roku 2016 odstřihla i Evropu. Zaměřila se totiž na čínský trh, kde měla slíbené čínské továrny i investice. I proto jsme poměrně nedávno mohli vidět představení YotaPhone 3. Nakonec ale ani to nepomohlo a třetí model v Číně propadl, což byla poslední tečka za těmito netradičními telefony s e-ink displejem.

Yotaphone C9660 – první pohled

Yotaphone C9660 - první pohled

Jak se vám líbil nápad YotaPhone?

Zdroj: theverge.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)