Google to v Rusku “zabalil”. Tamní pobočka vyhlásila bankrot

Google bankrot Rusko

Dlouhodobé spory mezi Ruskou federací a společností Google (resp. Alphabet), které byly umocněny vzájemnými reakcemi v důsledku války na Ukrajině, dovedly americkou firmu až k vyhlášení bankrotu její ruské pobočky. Informuje o tom Agentura Reuters s odkazem na tamní registr Fedresurs. Konkrétně v něm stojí “podání oznámení o záměru vyhlásit úpadek (konkurz)”. Situaci potvrdil také mluvčí Googlu. Ruská dceřiná společnost Googlu plánuje vyhlásit bankrot poté, co jí úřady obstavily bankovní účet a znemožnily jí tak pokračovat v činnosti.

“Zabavení bankovního účtu společnosti Google v Rusku ruskými úřady znemožnilo fungování naší ruské pobočky, včetně zaměstnávání a vyplácení zaměstnanců v Rusku, placení dodavatelům a prodejcům a plnění dalších finančních závazků,” uvedl mluvčí společnosti. Úpadek ruské pobočky přitom americká firma předpokládala již od 22. března.

Vzduchem létaly několikamiliardové pokuty, nicméně koncových uživatelů by se tyto změny neměly nijak vážně dotknout. Samozřejmě s výjimkou již provedených omezení při zobrazování cenzurovaného obsahu.

Myslíte, že Google služby v Rusku dál běžně poběží?

Zdroj: Reuters

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)