Xiaomi údajně chystá hodinky s Wear OS

xiaomi wear os hodinky

Chytré hodinky jsou stále populárnějším doplňkem k chytrému telefonu a většina velkých hráčů má ty své. Apple má své Apple Watch, které jsou mimochodem vůbec nejpopulárnější, Huawei má své Watch GT a Samsung má Galaxy Watch. I Xiaomi má své chytré hodinky. Ovšem ne ty se systémem Wear OS, což by se mohlo změnit.

Xiaomi ve svých wearables využívá systém Amazfit OS, přesto údajně chystá hodinky, na kterých poběží Googlí Wear OS. V nejnovější verzi 2.28 se totiž v kódech nachází zmínka o aplikaci Mi Wear a Mi Watch, což naznačuje, že čínský gigant skutečně takové zařízení představí. A vzhledem k tomu, že se kódy vyskytují již v této verzi by to nemuselo trvat dlouho. Informace poskytl server XDA-Developers.

Wear OS doposud využívají výrobci jako Motorola, LG, Fossil nebo Sony a Xiaomi by mohlo být dalším v pořadí. Šlo by totiž o win-win situaci, kdy Xiaomi získá přístup k aplikacím třetích stran a Googlu by se rapidně navýšil podíl mezi operačními systémy pro chytré hodinky.

Uvítali byste Xiaomi hodinky s Wear OS?

Zdroj: 9to5google.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (24)