4 důvody, proč si koupit hodinky Xiaomi Watch S1

xiaomi watch s1

Hodinky Xiaomi Watch S1 jsme pro vás testovali už před čtyřmi měsíci. V tomto článku se budeme zabývat čtyřmi důvody, proč nám jejich nákup dává smysl. Pokud přemýšlíte o jejich nákupu, rozhodně se nezapomeňte podívat i na naší recenzi. Důvodů, proč může jít o zajímavou volbu je hned několik. Za prvé jim poměrně dost spadla cena, zaujmout ale mohou také nádherným displejem, skvělou výdrží nebo možností volání.

Nízká cena

Jak již bylo nakousnuto v úvodu, hodinky Xiaomi Watch S1 poměrně dost zlevnily. Zatímco za variantu Xiaomi Watch S1 Active jsme v době uvedení museli vytáhnout z peněženky 4 290 Kč, nyní se dají koupit o více než tisícovku levněji. Standardní model se v květnu prodával za doporučenou cenu 5 490 Kč, nyní jej zakoupíte za méně než 4 200 Kč.

Skvělý displej

Xiaomi Watch S1 se chlubí parádním 1,43palcovým AMOLED panelem s rozlišením 466 x 466 pixelů, což nám dává velice solidní jemnost 326 pixelů na palec. Podobnou hodnotu mají telefony vyšší třídy, takže pokud máte rádi jemné a zároveň jasné displeje, přijdete si s čínskými hodinkami na své. Nechybí samozřejmě automatický jas či režim Always-On, který dokáže zobrazovat datum, čas a základní komplikace.

Dobrá výdrž baterie

Pro mnoho uživatelů je výdrž baterie u hodinek klíčovým aspektem. Třeba starší Galaxy Watch4, jiné hodinky s Wear OS či Apple Watch vydrží na jedno nabití maximálně dva dny. Pak je tu opačný extrém Huawei hodinek, které dávají mnohdy i dva týdny na jedno nabití. Xiaomi Watch S1 jsou tak někde mezi. Při úspornějším používání zvládnou až 12 dní, při tom běžném pak asi týden. Bavíme se o scénáři, kdy s hodinkami voláte, platíte, tu a tam vyřídíte nějakou notifikaci nebo cvičíte.

Možnost volání

Možnost volání je u hodinek klíčové a ani dnes to bohužel není úplný standard. Hodinky od Xiaomi vám to umožní, ačkoliv neumějí zobrazit kontakty jako takové a budete tedy spíše hovory zvedat, což je stejně ten nejčastější scénář používání.

Stay Classy and Stay Fit with Xiaomi Watch S1

Stay Classy and Stay Fit with Xiaomi Watch S1

Jak se zamlouvají Xiaomi Watch S1 vám?

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)