Sháníte novou televizi? Tohle jsou 4 důvody, proč si vybrat Xiaomi TV Q1E

xiaomi tv q1e 55

Jsou tomu přibližně dva týdny, co jsme pro vás testovali televizi Xiaomi TV Q1E 55″. Ta v nás zanechala až na drobnosti převážně pozitivní dojmy, takže jsme se kromě samostatné recenze rozhodli napsat text, ve kterém si ukážeme 4 věci, které jsou podle našeho názoru klíčové.

Obsah článku

1. QLED technologie a obraz

Technologie QLED je v poslední době na jednoznačném vzestupu, což dokazuje její přítomnost právě v televizoru Xiaomi TV Q1E, ale i mnoha dalších. Namátkou můžeme zmínit Samsung, TCL či Hisense. Jde v podstatě o vylepšenou LED technologii, která nabízí lepší pozorovací úhly a věrnější (rozšířenější) barevný prostor. Pokud budete nějaký čas používat LED televizi a přesedláte na QLED, rozhodně nepůjde o tak patrný rozdíl, jako třeba v případě OLED televizí, ale určitě bude viditelný.

Televize Xiaomi TV Q1E umí technologie jako HLG, Dolby Vision, HDR10 či HDR10+ a dokáže vyprodukovat maximální jas až 1 000 nitů. Za svou cenu tedy tato televize nabídne velice dobrý obraz.

2. Operační systém Android TV 10

Otevřenost operačního systému je pro některé uživatele klíčové. Android TV obecně patří k těm (dle našeho názoru) nejlepším systémům, které ve své televizi můžete mít. Samozřejmě existuje spousta boxů a chytrých tyčinek, díky kterým si dokážete osvěžit i starší hloupou televizi. I to je jeden z důvodů, proč je systém tak oblíbený. Před nějakým časem jsme vám psali článek o skvělých aplikacích pro Android TV, které byste měli znát, takže pokud zvažujete nákup Xiaomi TV Q1E, rozhodně se do něj mrkněte.

3. Celková kvalita zpracování

Co nás na televizi překvapilo v podstatě hned, jak jsme ji vybalili z krabice byla nepochybně kvalita zpracování i design. Ne všechny televize jsou totiž šité tak, aby byly opravdu kvalitní a bytelné. Jasně, nikdo nemluví o tom, když vám spadne, tam je většinou konec. Jenže Xiaomi TV Q1E nikde nevrže a zkrátka na nás působí prémiově, ačkoliv její cena se drží stále poměrně nízko.

Vše podtrhují tenké rámečky nebo nohy, které jsou tvořeny z kovu, zatímco jiní výrobci vám s klidným svědomím dodají nohy plastové. Možná to někomu může připadat jako drobnost, ale i tím si nás čínská firma trochu získala.

4. Praktický ovladač

Televize, kterou doma běžně používáme a na kterou jsme zvyklí používá klasickou infračervenou technologii, stejně jako její dálkový ovladač. Možná proto jsme z Bluetooth ovladače tak nadšení. Možnost přepnout stanici nebo si hrát s hlasitostí i v momentech, kdy máte ovladač třeba v kuchyni, a vůbec na televizi nemusíte mířit je silně návykový. Samozřejmě na něm naleznete nejrůznější předvolby, jako je třeba Netflix, Amazon Prime Video či Google Asistent.

Xiaomi TV Q1E je v Česku k dispozici za 17 990 Kč. Koupit jí můžete třeba na oficiálním e-shopu Xiaomi.

Jakou televizi máte doma vy?

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (12)