Skvělé aplikace na Android TV, které musíte mít. Znáte všechny?

android tv aplikace

Systém Android TV je stále populárnějším systémem a to nejen díky samotným televizím, ale také díky Android TV zařízením jako je Nvidia Shield TV, Xiaomi Mi TV Stick, Xiaomi Mi TV Box S a mnoho dalších. V tomto článku si ukážeme užitečné Android TV aplikace, které sami používáme a dávají nám smysl. Samozřejmě nemá smysl sem dávat aplikace typu Netflix, HBO Go nebo YouTube, které zná každý. Zaměřili jsme se proto na ty, o kterých jste nemuseli doposud vědět.

VLC Media Player

VLC Media Player je jedním z nejpopulárnějších přehrávačů všech dob a to hned z několika důvodů. Aplikace podporuje téměř všechny formáty a poradí si se širokou škálou kodeků. Všechny soubory se vám navíc automaticky přesunou do kategorií jako je Hudba, Video nebo Ostatní. Celkově je rozhraní intuitivní a aplikace funguje perfektně.

VLC for Android
VLC for Android

Spotify

Spotify na Android TV existuje už poměrně dlouho a musíme se přiznat, že ji osobně používáme poměrně často. Když k nám přijde někdo na večírek nebo běžnou návštěvu, pustíme do pozadí hudbu z televize. V případě, že máte k televizi připojené nějaké kvalitní reproduktory, platí to dvojnásob. Samotná aplikace opět funguje bez nejmenších problémů.

Spotify – hudba a podcasty
Spotify – hudba a podcasty

Kodi

Pomocí aplikace Kodi můžete spravovat všechna svá média na jednom místě a dokonce k nim můžete mít také vzdálený přístup. Kodi podporuje také celou řadu různých doplňků a tak v něm můžete mít také třeba Netflix.

Plex

Pokud je na vás Kodi moc složité, můžete vyzkoušet Plex. Má přehlednější rozhraní a také v něm můžete dělat hned několik věcí. Nám se osvědčila možnost pouštět média z počítače přímo do Android TV bez toho, aniž bychom museli kopírovat soubory na externí disk. Samozřejmě musíte mít aplikaci nainstalovanou také v počítači.

Plex: Stream Movies & TV
Plex: Stream Movies & TV

Google Chrome

Systém Android TV ani Google TV v sobě z nějakého důvodu nemá předinstalovaný žádný webový prohlížeč. Asi na něj nebudete chodit tak často, ale už několikrát se nám stalo, že jsme jej potřebovali a museli si stáhnout nějaký z Google Play, který nefunguje příliš dobře. Co takhle stáhnout si do Android TV rovnou Google Chrome? Samozřejmě můžete. Sice není k dispozici přímo v Google Play, ale můžete si stáhnout a nainstalovat přímo apk. soubor, stejně jako u ostatních Android aplikací.

Chrome: rychlý a bezpečný
Chrome: rychlý a bezpečný

Sideload Launcher

Pokud máte zájem stáhnout si více aplikací, které nejsou určené primárně pro Android TV, určitě se vám bude hodit Sideload Launcher. Právě přes ten totiž můžete Android aplikace spouštět. Zatím jde o jeden z mála způsobů, jak spouštět Android aplikace na Android TV.

Sideload Launcher - Android TV
Sideload Launcher - Android TV

Twitch

Pokud rádi sledujete ostatní, jak hrajou hry (nebo dělají jiné činnosti), můžete si vyzkoušet platformu Twitch. Tisíce lidí přes něj živě vysílá a vy si můžete vybrat, na co máte zrovna náladu. Osobně jej občas používáme jako pozadí při práci.

Twitch: živé streamování her
Twitch: živé streamování her

Steam Link

Chcete hrát na vaší Android TV náročné tituly, ale nechcete si předplácet Nvidia GeForce NOW nebo Google Stadia? Pak můžete vyzkoušet Steam Link, kdy si streamujete obsah z vašeho počítače do televizoru. Musíte mít však dostatečně rychlé a stabilní připojení.

Steam Link
Steam Link

Jaké další Android TV aplikace používáte?

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (23)