Xiaomi uvedlo 43palcovou chytrou televizi. Nestojí ani 3 tisíce

xiaomi tv 43
  • Xiaomi v Číně uvedlo levnou televizi EA43 2023
  • Nabízí systém MIUI for TV a Full HD rozlišení
  • Vychází na 799 juanů, což je asi 2 400 korun bez daně

Xiaomi v Číně každý rok představuje hromadu nových produktů v různých kategoriích a nyní došlo na uvedení extra levného televizoru Xiaomi TV EA43 2023. Jde o vstupní TV, která nabídne za cenu pod 2,5 tisíce Full HD rozlišení i systém MIUI for TV.

Televizor Xiaomi TV EA43 2023 má docela základní specifikace. Přední straně dominuje (doslova, televizor má poměr obrazovky k tělu 96,7 %) 43palcový LCD panel s Direct LED podsvícením a pouze Full HD rozlišením. Obnovovací frekvence činí 60 Hz a přestože televize podporuje HDR, rozdíl mezi SDR obsahem na takto levném modelu zřejmě moc nepoznáte.

Xiaomi-TV-EA43-2023

Pod kapotou má blíže nespecifikovaný 64bitový čip se čtyřmi jádry v kombinaci s 1 GB RAM a 8GB úložištěm, což rovněž nejsou nikterak báječné specifikace. Zákazníci se mohou spolehnout na Wi-Fi a Bluetooth, z konektorů stojí za zmínku dvojice HDMI, USB i Ethernet. Systémem je tradičně MIUI for TV ve verzi 3.0, za zmínku stojí také 16W reproduktory s podporou DTS-HD.

Jak tedy vyplývá ze specifikací, jde o vstupní televizor, ale jeho cena zůstala velmi nízko. V Číně se bude prodávat za 799 juanů, což je asi 2 400 korun bez daně. Bohužel nebyla potvrzena mezinárodní dostupnost, jak je u této řady zvykem. Třeba se časem objeví alespoň na Aliexpressu či jiném e-shopu.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat třeba přes Google News, na Facebookové stránce a také na Instagramu. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Uvítali byste takhle levné televizory i v Česku?

Zdroj: gizmochina.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)