Xiaomi telefony mají nově reklamu přímo v systému: Je to daň za nízkou cenu?

xiaomi zahlcuje telefony mnoha druhy reklam

Xiaomi se proslavilo hlavně svými telefony, které mají perfektní poměr cena/výkon. Už dříve se několikrát odhalilo to, že Xiaomi na prodeji zařízení moc nevydělává, peníze tak musí brát z jiných zdrojů a reklamy jsou jeden z nich. Jenže v poslední době se počet reklam v telefonech neúprosně zvýšil, objevují se po celém systému, včetně nastavení. Společnost reklamy potvrdila a nevidí na nich nic špatného.

Začíná u Xiaomi doba reklam? Vyjádření společnosti tomu nasvědčuje

Reklamy v Xiaomi telefonech nejsou žádnou novinkou. Ještě donedávna ale byly “nenápadné” a moc nezasahovaly do používání telefonu. V poslední týdnech se ale ve velkém začínají objevovat na telefonech značky Xiaomi. A to hlavně s tím, jak se začínají objevovat aktualizace na MIUI 10. Jedno velké štěstí je zatím to, že v telefonech, které se prodávají v Evropě, se reklamy nezobrazují. Problém se týká telefonů koupených hlavně v Číně a Indii. I to je jeden z důvodů, proč se reklamy v Xiaomi u nás neřeší více. Jenže společnost nyní vydala k reklamám prohlášení. Vzhledem k reakci Xiaomi bychom se ale vůbec nedivili, kdyby se zanedlouho začaly reklamy objevovat i u evropských verzí MIUI.

V Evropě si reklam u Xiaomi telefonů můžete všimnout například v aplikaci Hudba, kde ale popravdě moc nepřekáží a jsou schované pod speciální záložkou. Jenže v zahraničí je to něco jiného, majitelům telefonů chodí notifikace, reklamy se objevují v nastavení telefonu, ve widgetech na domovské obrazovce, v mnoha Xiaomi aplikacích a podle reakcí uživatelů už společnost překročila pomyslnou čáru. Vidět to můžete na některých screenshotech níže.

Kritika ze strany uživatelů je v posledních dnech a týdnech tak velká, že si ji všimli i velká zahraniční média. Xiaomi se následně vyjádřilo serveru The Verge. Čínská společnost reklamy potvrdila a odpověděla, že reklamy byly a budou i nadále nedílnou součástí obchodního modelu společnosti. Údajně nabízí i možnost vypnout reklamy v uživatelském nastavení. Jenže lidé po internetu píšou, že i když mají reklamy v telefonu vypnuté, tak se v podstatě nic nezměnilo.

Pokud v tomto způsobu bude Xiaomi pokračovat, nemusí se jí to vyplatit. Telefony sice budou známé perfektním poměrem cena/výkon, jenže se k tomu bude muset přidat i informace o reklamách. A jak ukázala historie, zařízení dotované reklamou se prodávají velmi špatně, doplatil na ně i například takový gigant jako je Amazon. A to dokonce několikrát. Jediné štěstí v Evropě je zatím to, že Xiaomi zde reklamy nerozšiřuje.

Vadily by vám reklamy v nastavení telefonu, nebo třeba v notifikacích?

Zdroj: theverge.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (34)