Xiaomi začíná testovat Android Oreo pro telefon Mi A1. A to hodně podivně

telefon xiaomi mi a1 beta android oreo

Tento rok předělal Google ve spolupráci s několika výrobci program Android One, ve kterém se již nenabízí nejlevnější základní verze telefonů, ale spíše střední třída s čistou verzí systému Android. Telefon Mi A1 je první Android One telefon od Xiaomi. Obdržet měl Android 8 Oreo do konce roku, jenže jak to vypadá podle posledních informací, společnost slib nedodrží. Teprve nyní započala s testováním, které navíc probíhá velmi podivným způsobem.

Xiaomi k testování Android Oreo vyžaduje i vaše IMEI číslo

Tento rok jsme se dočkali vydání tří telefonů, které byly zařazeny do programu Android One. A to Xiaomi Mi A1, Lenovo Moto X4 a HTC U11 Life. Všechny tyto telefony měly obdržet aktualizaci na Android Oreo do konce roku 2017. Splněno má pouze HTC. U obou čínských společností to zatím vypadá, že se to do konce roku nestihne. Lenovo neprozradilo prozatím žádnou informaci ohledně aktualizace, Xiaomi začíná s testováním až nyní.

telefon mi a1 android oreo xiaomi

Pokud chcete přidat pomocnou ruku k testování nové verze Androidu na telefon Mi A1, tak se připravte na několik kroků, z nich je jeden hodně podivný. Nejprve si musíte stáhnout aplikaci MIUI Forum, přes kterou se přihlásíte. Poté si ale musíte stáhnout také čínskou komunikační aplikaci QQ, v ní je založena skupinová konverzace, do které musíte psát zkušenosti (v angličtině). A hlavně musíte Xiaomi odeslat vaše IMEI číslo. Pokud všechno tohle odešlete, tak vás může Xiaomi vybrat k testování.

Vzhledem k tomu, že se při testování musí aktivně komunikovat s vývojáři, odhadujeme, že finální verze není zase tak blízko. Jiné společnosti většinou nabízí testování Android Oreo, až blízko k vydání stabilní verze, kdy už není vyžadována speciální registrace a nutnost komunikace.

Xiaomi Mi A1

Xiaomi Mi A1

1.0
  • Displej 5.5'', 1080 x 1920 pixelů, LCD, 403 ppi
  • Procesor Qualcomm Snapdragon 625
  • RAM 4GB
  • Fotoaparát 12 MP
  • Baterie 3080 mAh
  • Cena od 3 519 Kč

Myslíte si, že Xiaomi stihne vydat Android 8 Oreo na telefon Mi A1 do konce roku?

Zdroj: gsmarena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)