Menu

Xiaomi začíná testovat Android Oreo pro telefon Mi A1. A to hodně podivně

Tento rok předělal Google ve spolupráci s několika výrobci program Android One, ve kterém se již nenabízí nejlevnější základní verze telefonů, ale spíše střední třída s čistou verzí systému Android. Telefon Mi A1 je první Android One telefon od Xiaomi. Obdržet měl Android 8 Oreo do konce roku, jenže jak to vypadá podle posledních informací, společnost slib nedodrží. Teprve nyní započala s testováním, které navíc probíhá velmi podivným způsobem.

Xiaomi k testování Android Oreo vyžaduje i vaše IMEI číslo

Tento rok jsme se dočkali vydání tří telefonů, které byly zařazeny do programu Android One. A to Xiaomi Mi A1, Lenovo Moto X4 a HTC U11 Life. Všechny tyto telefony měly obdržet aktualizaci na Android Oreo do konce roku 2017. Splněno má pouze HTC. U obou čínských společností to zatím vypadá, že se to do konce roku nestihne. Lenovo neprozradilo prozatím žádnou informaci ohledně aktualizace, Xiaomi začíná s testováním až nyní.

telefon mi a1 android oreo xiaomi

Pokud chcete přidat pomocnou ruku k testování nové verze Androidu na telefon Mi A1, tak se připravte na několik kroků, z nich je jeden hodně podivný. Nejprve si musíte stáhnout aplikaci MIUI Forum, přes kterou se přihlásíte. Poté si ale musíte stáhnout také čínskou komunikační aplikaci QQ, v ní je založena skupinová konverzace, do které musíte psát zkušenosti (v angličtině). A hlavně musíte Xiaomi odeslat vaše IMEI číslo. Pokud všechno tohle odešlete, tak vás může Xiaomi vybrat k testování.

Vzhledem k tomu, že se při testování musí aktivně komunikovat s vývojáři, odhadujeme, že finální verze není zase tak blízko. Jiné společnosti většinou nabízí testování Android Oreo, až blízko k vydání stabilní verze, kdy už není vyžadována speciální registrace a nutnost komunikace.

xiaomi-mi-a1

Xiaomi Mi A1

1.0
  • Displej 5.5'', 1080 x 1920 pixelů, LCD, 403 ppi
  • Procesor Qualcomm Snapdragon 625
  • RAM 4GB
  • Fotoaparát 12 MP
  • Baterie 3080 mAh
  • Cena od 3 999 Kč

Myslíte si, že Xiaomi stihne vydat Android 8 Oreo na telefon Mi A1 do konce roku?

Zdroj: gsmarena.com

 

Komentáře

Soom85

Soom85 0

6.12.2017 10:21

Oreo me laka, ale necekal jsem, ze by Xiaomi stihlo novy Android za cca 3, mozna 4 mesice od vydani telefonu.. To by museli zacit ladit uz pred vydanim..
S IMEI bych nemel takovy problem, stejne mam tel od nich, ucet, atd, ale komunikovat s vyvojari, do toho nejdu.=-O

jis20

6.12.2017 12:36

Teprve shánějí beta testery na 8.0, přitom dnes Google vydal finální 8.1…

cardi

6.12.2017 15:33

čínský shit

Tepn_ech

Štepán Čech -1

7.12.2017 12:11

Nalákali nás na rychlé aktualizace a skutek utek!! Dost mě to zklamalo a asi všechny co si mobil koupili…ale tak aspoň už na tom pracujou snad půjdou aktualizace na 8.1. rychleji a na 9 jsem zvedavej tvrdili že by měli být mezi prvními telefony co aktualizují tak snad…

jis20

7.12.2017 17:51

Štěpáne, pravidelnou každoměsíční, tzn. srpnovou, zářijovou, říjnovou a listopadovou OTA aktualizaci jsi snad neobdržel? Zeptej se schválně kamarádů, jakou úroveň zabezpečení mají ve svých často mnohem dražších mobilech…
S Androidem 8.0 a 8.1 mám dostatečnou nic moc zkušenost z Nexusu 5X, tudíž není třeba nikam bezhlavě spěchat. Možná zase až nějaká budoucí verze 8.1.2 bude konečně normálně použitelná :)
Hodně mi vadí jak domrvili v Google aplikacích ikony a kompletně překopali Nastavení, takže si vždy oddechnu, když vezmu do ruky zařízení se starým dobrým Nugátem.

Tepn_ech

Štepán Čech -1

14.12.2017 19:44

Ano máte pravdu musím uznat že měsíční aktualizace jsou opravdu měsíční. Nicméně abych to vysvětlil koupil sem si Mi A1 protože sem měl Nexus 5x s 8.0 a skončil mi v bootloopu takže sem se těšil že se znova vrátím na Oreo 😀

KLEADE41

1.1.2018 9:30

Mám tento telefon a mám již android 8.0 a to i přes to že jsem se nikam neregistroval apod. Nefunguje foťák, stále se oziva oznámení aplikaci a nefunguje kolonka kontakty a mnoho dalšího. Nevíte někdo co s tím ? Jinak velmi chválím menu nastavení. Udělali jej celkem přehlednější.

RSS (komentáře k článku)