Menu

Čistý Android zažívá boom: HTC také připravuje telefon s Android One

Řítí se na nás další telefon s Android One, po Xiaomi Mi A1 a Moto X4 připravuje nyní také HTC model s čistým Androidem. Po designové stránce bude vycházet z vlajkového modelu HTC U11.

HTC telefon s Android One se má nazývat HTC U11 Life A1

O HTC U11 Life A1 kódově označeném jako HTC Ocean_Life, už se mluví téměř měsíc. V září se objevily první obrázky normální verze HTC U11 Life, dnes jsme se dozvěděli i specifikace chystaného telefonu s Android One. Opět se bude jednat o střední třídu. Srdcem telefonu bude Snapdragon 630, dále má mít 5,2“ velký FullHD displej. Dostupné mají být dvě verze, první s 3GB RAM a 32GB úložištěm, druhá pak s 4GB RAM a 64GB vnitřní pamětí.

Zajímavé je to, že má tato novinka mít i speciální mačkací rám, který jsme mohli vidět poprvé u HTC U11. Dále má být také odolný proti vodě a prachu, a to díky splnění certifikace IP67. Na zadní straně má být jeden 16 MPx fotoaparát. Baterie s kapacitou 2 600 mAh není moc potěšující. Ale to se může do oficiální vydání ještě změnit.

Přímo od vydání by měl být telefon dostupný již s Android Oreo, což předchozí Android One telefony nemají. Ty se prodávají prozatím „jen“ s Android Nougat. Samozřejmostí pak mají být měsíční bezpečnostní aktualizace a rychlá aktualizace na Android P. Nyní jen musíme doufat, že HTC tento telefon nezabije vysokou cenou. Oficiálního odhalení bychom se měli dočkat v následujících týdnech.

Který telefon s Android One se vám zatím líbí nejvíce?

Zdroj: androidpolice.com

 

Komentáře

Uni

uni -218

4.10.2017 11:46

Ročně jsou snad tisíce nových přístrojů s Androidem, z velké části telefony. A tři modely spojit s výrazem “boom” v kontextu platformy zní fakt vtipně:D

pitrisek7473

4.10.2017 13:31

Já konkrétně prahnu po Xiaomi Mi A1. Už kvůli němu likviduju své Lenovo K6. Včera jsem se ho snažil ztratit, ale nějaký blbec poctivý mi ho vrátil. Proč jsem si na zamykací obrazovku dával své jméno a adresu! Teď právě mi “nešťastnou náhodou” vypadlo z okna… Aha, dva metry výška a na jejím konci trávník, to jsem trochu nedomyslel. No nic, asi se půjdu naložit do vany a na svém oblíbeném Lenovu si budu číst Svět Androida… :-)

Martin P.

4.10.2017 15:22

Smutné je že HTC = předražené.
A něco ve střední třídě s SD630 za cca 7 až 9000,- nebude terno.

nosac

5.10.2017 9:58

Pitrisek, to bylo dobrý. :-D

Irun66

5.10.2017 20:46

Čistý android už není tím “benefitem”, kterým mohl být před 3-4 roky. Většina výrobců přesouvá své aplikace do Google play, aby mohli (pokud to mají vůbec v úmyslu) provádět upgrade systému.
Čistý Android jsem měl jen jednou a když jsem přišel na to o kolik funkcí a vychytávek jsem díky tomu přišel, šel bohužel pryč.
Ale každého věc.

RSS (komentáře k článku)