TOPlist

Xiaomi přišlo s unikátní dvojitou kamerou. Má AI funkce a příjemnou cenu

Xiaomi Smart Camera C500 Dual-Camera Edition
  • Xiaomi vydává unikátní bezpečnostní kameru se dvěma snímači
  • Na čínském trhu stojí v přepočtu necelých 1 000 Kč
  • Pokryje velkou část místnosti a má chytré funkce

Zdá se, že neexistuje měsíc, ba dokonce možná ani týden, kdy by Xiaomi nepředstavilo novou bezpečnostní kameru. Nyní na čínský trh přichází s unikátním modelem Smart Camera C500 Dual-Camera Edition, jenž sdružuje dvě kamery do jedné, nabízí AI funkce a má vcelku příjemně nastavenou cenu.

Xiaomi Smart Camera C500 Dual-Camera Edition disponuje dvěma různými snímači umístěnými pod sebou. Ten první (4Mpx rozlišení, 110° zorné pole) je zafixovaný na místě a má tudíž stálou pozici, onen druhý (4Mpx rozlišení, 58° zorné pole) je pak schopen horizontálního i vertikálního pohybu. Jedno zařízení je tak schopno monitorovat daleko více prostoru a efektivněji ochránit domácnost spotřebitele. Práci za zhoršených světelných podmínek usnadňují infračervené zářiče.

Xiaomi Smart Camera C500 Dual-Camera Edition

Součástí výbavy jsou pochopitelně i inteligentní funkce, jako například automatická detekce osob (popřípadě zvířat, věcí nebo specificky plačících dětí) nebo sledování virtuálně navrženého prostoru s následným upozorněním na detekovaný pohyb mimo něj.

Xiaomi Smart Camera C500 Dual-Camera Edition vychází v rámci crowdfundingové kampaně s cenou 319 jüanů, což v přepočtu činí zhruba 1 000 Kč bez daně. Zda se zařízení podívá také na globální trh, zatím není jasné. I v Česku se nicméně prodává kamera Xiaomi C500 Pro za necelých 1 600 Kč.

Využili byste takovou kameru?

Zdroj: Gizmochina

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)